Letošní okresní finále bylo v Blansku rozděleno do dvou dnů. Ve čtvrtek nejprve o postup soupeřili žáci prvních až třetích tříd, kteří tvořili kategorii A, v pátek se pak utkaly děti z následujících dvou tříd prvního stupně základní školy. Ty soutěžily v kategorii B.

„Mladší kategorie se letos zúčastnilo 118 dětí, v té starší se pak o postup utkalo 192 žáků,“ nastínil garant turnaje pro Blanensko Břetislav Strážnický.

Svitávecké duo Jiří Hrdlička mladší a Roman Staněk ovládlo letošní ročník extraligy.
Hrdlička mladší se Staňkem vládli i doma a po extraligové výhře jsou blízko MS

Postup do krajského finále, které se koná ve čtvrtek v Brněnských Ivanovicích, v mladší kategorii vybojovala kotvrdovická základní škola. V té starší pak vítězství obhájily děti z blanenské školy Dvorská.

V příštím týdnu se tedy oba vítězové svých kategorií pokusí zabojovat o postup do republikového finále, které se letos uskuteční na konci května na stadionu Miroslava Valenty v Uherském Hradišti, kde své utkání hraje prvoligové Slovácko.

Okresní finále McDonald's Cupu - Blansko:

Kategorie A: 1. ZŠ a MŠ Kotvrdovice, 2. Základní škola Jedovnice, 3. Základní škola Edvarda Beneše Lysice.
Kategorie B: Základní škola a Mateřská škola Blansko, Dvorská 26; 2. Základní škola Tomáše Garrigua Masaryka Blansko, Rodkovského 2; 3. Základní škola Edvarda Beneše Lysice.

Postup do krasjkého finále: ZŠ a MŠ Kotvrdovice (kategorie A) a Základní škola a Mateřská škola Blansko, Dvorská 26 (kategorie B).