Okresní finále tentokrát nabídlo souboje ve třech kategoriích, do kterých základní školy poslaly hned devatenáct týmů. „V kategorii dětí z první až třetí třídy soutěžilo deset škol, takže přibližně kolem stovky dětí. Ve starší kategorii postoupilo do okresního finále šest škol, ale okrskového kola se zúčastnilo dokonce sedmnáct týmů. V malotřídkách jsme pak měli tři oddíly,“ nastínil Bohumil Hlaváček z blanenské sekce Asociace školních sportovních klubů.

Mladší kategorii ovládli žáci z blanenské základní školy ve Dvorské ulici. Finálový zápas však přinesl velké drama, Lipůvka totiž dlouho vedla, nakonec však domácí tým urval vítězství 3:2.

Rousínovští fotbalisté (v zeleném) vyhráli v Ráječku 2:0 a opět postoupili do finále krajského poháru.

I ve starší kategorii zůstalo vítězství v Blansku, do krajského finále postoupila Základní škola Salmova.

V malotřídkách se blanenského turnaje zúčastnila i brněnská škola, která si nakonec odvezla vítězství. Mezi třemi týmy byla nejlepší Základní škola Five Star Montessori.

Rousínovští fotbalisté (v zeleném) ve středu vyhráli v Ráječku 2:0 a opět postoupili do finále krajského poháru.
Kam vyrazit o víkendu na fotbal? Tahákem je zápas o Brno, Boskovice hostí derby

Vítězové všech tří kategorií si vybojovali postup do krajského finále, které se uskuteční ve středu ve fotbalovém centru v Brněnských Ivanovicích. Zde už žáci budou bojovat o postup do republikového finále, které letos hostí nedávno zrekonstruovaný stadion v Hradci Králové.

McDonald’s Cup 2024, okresní finále Blansko
Kategorie A, mladší děti: žáci 1.–3. tříd, (ročníky 2014 a mladší): 1. ZŠ a MŠ Blansko, Dvorská 26, 2. ZŠ Lipůvka, 3. ZŠ Lysice.
Kategorie B, starší děti: žáci 4.–5. tříd, (ročníky 2012 a mladší): 1. ŽS a MŠ Blansko, Salmova 17, 2. ŽS Boskovice, 3. ZŠ Letovice.
Kategorie Malotřídky: 1. ZŠ Five Star Montessori Brno, 2. ZŠ a MŠ Kotvrdovice, 3. ZŠ a MŠ Olomučany.

Do krajského finále, které hostí ve středu fotbalové centrum v Brněnských Ivanovicích, postoupili vítězové kategorií.