„Bude lepší, když si hráči vykopou postup sami, pak si toho budou víc vážit," říkal vloni při marném boji o záchranu trenér a hráč Černé Hory Antonín Mazal. Jeho svěřencům k tomu stačila jedna sezona. Vyrovnaný souboj se Šošůvkou rozhodlo vítězství Černé Hory ve vzájemném souboji v předposledním ko­le.

Postupujete do I. B třídy?

Dohodli jsme se, že ano, přihlášku jsme zaslali.

V okresním přeboru jste se moc neohřáli, čekal jste, že se vrátíte tak rychle zpátky do I. B?

Vždycky je to o momentální formě, myslím, že jsme využili i zkušeností z krajské soutěže a postoupili jsme zaslouženě. Po zimní pauze jsem čekal, že se to může povést, ale proti nám bylo ještě dvanáct soupeřů.

Kdo z nich byl nejtěžší? Šošůvka, se kterou jste se přetahovali až skoro do konce?

Nechci soupeře podceňovat, hráli jsme s nimi jen dvakrát a zbytek si uhráli sami, ale nejtěžší soupeř byly podle mě Jedovnice. U nich jsme sice měli vyhrát, ale u nás doma nás přejeli, výhru jsme si nezasloužili. I když se pak zápas kontumoval.

Překvapilo vás něco v okresním přeboru? Některé zápasy mi přišly kvalitnější než mnohé v I. B třídě…

Okresní přebor má určitě srovnatelný náboj jako krajské soutěže. Zaostává individuální kvalita, i když jsou tam i hráči typu Vorlického, kteří by klidně mohli hrát mnohem výš. Je dobře, že předávají zkušenosti těm mladším. Nejvíc mě překvapila úroveň rozhodčích, ta je opravdu slabá.

Je to rozdíl oproti nižším krajským soutěžím?

Určitě je to rozdíl. I v krajských soutěžích se se některé zápasy nepovedou, ale tady toho bylo dost. Neříkám, že je to tendenční, že se děje něco nekalého, může to být jen nezkušeností. Každopádně se kromě postupu těšíme i na vyšší úroveň rozhodčích.

Počítáte do I. B třídy s posílením týmu?

Kdyby záleželo na mně, bral bych nějaké posily, ale kádr máme široký, přestože někteří hráči odjeli do Anglie. Budeme to víceméně hrát s těmi, co si postup vykopali. Možná přivedeme jednoho hráče, ale chceme mužstvo udržet pohromadě.

Nebojíte se přechodu do vyšší soutěže se stejným kádrem? Varování máte nedaleko, Blansko s Doubravicí bojují o záchranu do poslední chvíle.

Neřekl bych, že je mezi soutěžemi tak obrovský rozdíl. Byl jsem se dívat na některé zápasy v Rájci a ti soupeři hráli to, co za nás. Strach určitě nemáme. A výsledky Doubravice a Blanska jsou odrazem nějaké dlouhodobé situace, nevím jak to u nich je a jak byla třeba Doubravice připravená na vyšší soutěž. Já věřím, že připravení budeme, taky už nějaké zkušenosti máme.

Ovšem zkušenosti máte podobné jako Doubravice nebo Blansko, v I. B třídě bojovala většinou Černá Hora o záchranu. Jaké máte ambice?

Černá Hra o záchranu hrála, ale přebíral jsem to s tím, že to změníme, že budeme hrát kombinační fotbal, a to se nám snad daří. Stát se může cokoli, můžou přijít zranění, ale o záchranu hrát nechceme, doufám, že to bude aspoň střed tabulky nebo první polovina.

Budou nějaké změny v realizačním týmu?

Závěrečnou máme týden po posledním zápase, čeká nás valná hromada. Realizační tým snad bude pokračovat, uvidíme, co se odhlasuje.

Vy sám budete pokračovat i jako hráč?

Chtěl bych ještě tak dva roky hrát, pokud to půjde. Pořád mě to baví.