„Nestalo se nám, že bychom se nesešli k zápasu, vždycky aspoň třináct hráčů bylo," pochvaluje si v rozhovoru před sezonou trenér lídra přeboru Antonín Mazal. Dnes hraje Černá Hora generálku ve Vavřinci, soutěž začíná dvěma domácími zápasy s Rudicí a Jedovnicemi.

Měli jste vydatnou zimní přípravu, jste s ní spokojení?

Příprava proběhla podle našich představ, dokonce jsme odehráli i dva zápasy na přírodní trávě, takže jsme spokojení. V úvodu přípravy jsme vyhráli s Lipovcem 5:1, Bořitov jsme porazili 2:1, prohráli jsme s rakouským týmem, kde hraje i Zdeněk Traxl, 1:3, remizovali s rezervou Blanska 2:2 a naposledy jsme prohráli s Rájcem 2:4. V generálce hrajeme v sobotu ve tři odpoledne ve Vavřinci.

Porazili jste Lipovec, který vyhrál i nad Ráječkem, to vám musí dodávat sebevědomí.

Ta porážka Lipovce byla ze začátku přípravy, kdy jich moc nebylo, i když nás taky ještě ne. Teď v Rájci už jsme měli sedmnáct lidí, chyběl i jen dva.

Takovou účast jste měli celou zimu?

Účast je taková až teď, předtím ještě hrálo dost lidí hokej, který už skončil. Ale ani jednou jsme neměli problém dát dohromady aspoň těch třináct hráčů.

Po sestupu jste říkal, že je to na těch mladých hráčích, aby si sami případně vykopali postup, že to bude zdravější, než každý rok bojovat o záchranu v I. B. Vypadá to, že to vzali za své.

Určitě se sestava konsolidovala. Dotáhl se přestup Měcháčka a Jonáše, usilujeme ještě o dorostence Machorka, který s námi odehrál přípravu, ale jednání s Bořitovem jsou složitá.

Začínáte doma, to je výhoda, ne?

Začínáme dvakrát doma s Rudicí a Jedovnicemi, bude to ostrý start, doufám, že ho zvládneme a budeme mít dvě výhry.

Předpokládám, že cílem je návrat do I. B třídy.

Bylo by alibistické tvrdit, že nechceme vyhrát okresní přebor, když po podzimu vedeme, ale pokud se to nepodaří, nebudeme z toho dělat vědu. My jsme chtěli hrát o špici a to se nám zatím daří, pokud se povede udržet první místo, na postup jsme připravení.