Do druhého kola šel přitom jako první a překonat musel kromě gólmana také rozbahněný terén. „Věřil jsem si," usmívá se donedávna ještě záložník MKZ Rájec-Jestřebí, který byl hlavně v pokutovém území neodstavitelný. Mazal využívá ve svých šestatřiceti letech fotbalové dovednosti a zkušenosti i zdravé sebevědomí. Ukazuje i jednu velice důležitou vlastnost kvalitního hráče, která chybí mnoha mladým talentovaným fotbalistům. A to pokoru. V rozhovoru hodnotí turnaj i svůj aktuální přestup do Černé Hory.

V zápase o třetí místo jste šel jako první na druhé kolo penalt. Většina hráčů a příznivců Kvasaru ani nedýchala. Poslal vás trenér kvůli vašim zkušenostem?

Zkušenosti to asi nějaké jsou, něco jsem odehrál. Je mi šestatřicet, hrával jsem i třetí ligu. A na to druhé kolo už si kluci nevěřili, tak vyslali mě.

To jste nebyl nervózní?

Neměl jsem s tím problém, ve velké kopané taky dávám penalty.

A co to bahno, volil jste dlouhý rozběh, přitom se na tom nedalo pořádně utíkat…

To bylo to nejhorší, rozběhnout se a dávat si pozor, abych neuklouzl.

Se svým vystoupením na mistrovstvím jste počítám spokojený. Vaše čtyři góly v zápase o bronz výrazně přispěly k výhře.

Já jsem základní skupiny nehrál, neměl jsem včera čas, kluci mě přemluvili, nastoupil jsem až dnes odpoledne. Kluci se vyždímali, důležité bylo porazit to Tango, to nás stálo hodně sil, myslím, že za to jsme si tu bednu zasloužili.

Takže utkání s Tangem bylo pro vás nejtěžší?

Asi ano, jsou to prvoligoví futsalisté, některé kluky tam nám a jsou moc šikovní.

Od začátku to vypadalo, že mají technicky navrch, co rozhodlo, že jste je nakonec zdolali?

Určitě bojovnost a naše chytrost. Trochu jsme to zatáhli, hráli od půlky a spoléhali na delší míče. Čekali jsme na brejky a jeden se nám i povedl, byla z toho pak ta penalta. Potom už to bylo o vůli.

Kde budete teď hrát ve velkém fotbale?

Teď budu tady v Černé Hoře hrající trenér, to je úplná novinka.

Takže Rájci už v I. A nepomůžete?

Už v Rájci nebudu. Ale máme tam korektní vztahy, domluvili jsme se, problém tam určitě nebyl.

Proč ta změna?

Mám rodinu, cestování už je v I. A horší a taky tam chci dát přednost těm mladším hráčům, i když mě na jaře zklamal přístup některých z nich.

Překvapilo mě, že v zápasech krajského přeboru jste vy zkušení borci dřeli na doraz a jestli měl někdo profesorské manýry, tak spíš mladší hráči…

Je to na zasmání, taky jsme tomu nevěřili. Když jsem byl mladý, byla pro mě čest hrát za muže, na zápasy jsem se těšil. Tady bylo vidět, že to některé ani nebavilo. I ten přístup k tréninkům a utkáním, to byly různé výmluvy, moc to nechápu.

Klobouk dolů před tím, jak jste zvládli jaro. S tím, co jste měli k dispozici, jste soutěždohráli důstojně a taky jste se vyhnuli debaklům.

Tak jeden debakl tam byl doma, že…

Ano, prohráli jste 0:7 s ambiciózním Kyjovem v předposledním kole. Ale sedm gólů dostal Rájec na domácím hřišti i na podzim od Rousínova a to bylo ještě v silné sestavě.

Oproti tomu podzimu, kde hráli jiní hráči a za velké peníze, my jsme hráli de fakto za párek a myslím, že jsme to odmakali.

Mohly být výsledky s vaším týmem lepší?

Možná kdybychom spolu hráli trochu déle, měli bychom výsledky lepší, protože hodně rozhodovala zkušenost, ta u mladších hráčů chyběla.

Jak vidíte budoucnost fotbalu v Rájci?

Doufám, že budoucnost Rájce bude dobrá. Začíná se to konsolidovat. Ale je to otázka na Jardu Málka, který to tam dává dohromady, jak to poskládá, koho sežene. Někteří zkušení hráči včetně mě skončí. Teď se bude budovat nový tým. Ale je docela dost času, aby se to povedlo.

A jaký máte cíl s panem Kopeckým v Černé Hoře?

Chtěli bychom zapracovat mladší hráče do týmu a vybudovat kvalitní mužstvo, které nebude mít problémy se záchranou.