„Bohužel se ukázalo, v jakém stavu Židenice jsou. Ten manšaft na to bohužel nemá. Kluci se snaží, ale to je málo. Problém byl v přístupu. Hráči nebojovali, nesplnili ani jednu z taktických povinností, prostě nic. Jsou nezkušení a tahle soutěž je na ně strašně velká,“ řekl po zápase trenér Židenic Bohumil Juřica a uznal, že je Boskovice přehrály ve všech herních činnostech.

O tom svědčí i statistiky. Zatímco na boskovického brankáře Švédu letěla za celých devadesát minut jediná nebezpečná střela, židenický Konečný měl neustále plné ruce práce. Poprvé lovil míč ze sítě už ve druhé minutě, když se trefil Bárta. Nejvíc ze všech mu ale zatápěl Lukáš Martínek, který dal svůj první hattrick v kategorii mužů. Zahájil jej díky zmatkům v obraně hostů. Když mu obránci Židenic v podstatě nahráli do vlastního vápna, dlouho se nerozmýšlel a pohotovou technickou střelou zvýšil na 2:0. Po druhé se trefoval hned o dvě minuty později a svůj hattrick dovršil v sedmdesáté osmé minutě.

„Výkon Martínka je samozřejmě skvělý, ale stojí za ním celé mužstvo. V prvním poločase hráli všichni výborně. Jediná věc, která mě trochu mrzí, je laxní přístup kluků v té druhé,“ komentoval boskovický trenér Jiří Vorlický, který prý o poločase za stavu 4:0 hecoval svoje hráče, aby přidali ještě aspoň pět gólů. Přispět k tomu mohl i Koudelka, který ale v druhé půli neproměnil tři gólové šance.

Boskovičtí hráči tak alespoň ušetřili síly, které se jim budou brzy hodit. Hned ve středu totiž přivítají Moravský Krumlov a v případě výhry by se mohly výrazně přiblížit k nejvyšší příčce krajského přeboru. Na první FC Vracov jim chybí pouze tři body.

FC Boskovice – ČAFC Židenice 6:0 (4:0)

12., 14. , 78. L. Martínek, 2. Bárta, 25. Koudelka, 55. Jan Horák

Boskovice: Švéda – Müller, P.Martínek, Václavek, Adamec – Preč, Jn.Horák (56. Stara), L.Martínek, Jk.Horák (57. L.Fojt), Koudelka – Bárta (83.V ykoukal)

ČK: 51. Bím

Diváků: 155

ONDŘEJ BACÍK