Ve druhém kvalifikačním turnaji Sadros vypadl, můžete popsat ta utkání?

V prvním zápase s Velkým Meziříčím jsme sice vedli 1:0, jenže pak jsme nedali tři nebo čtyři šance a oni to ještě do přestávky otočili. Ve druhé půlce už si výsledek pohlídali a nakonec vyhráli 5:2. Ve druhém utkání s Klasikem Jihlava jsme podcenili začátek, kdy jsme dostali dva góly a pak už jsme neměli sílu otočit vývoj. Prohráli jsme 7:1, ale je potřeba říct, že oba týmy měly velice kvalitní sestavy.

Místopředseda Malé kopané Blansko Zdeněk Burýšek upozorňoval, že máte velice těžký los, můžete srovnat ty loňské republikové turnaje s letošními?

Těžký los jsme měli a i ty týmy, se kterými jsme hráli, byly silnější než vloni. Minulý rok jsme měli na los větší štěstí.

Mohl se nějak projevit útlum formy? Sadros přeci jen přišel i o titul v 1. Italcars lize…

To vůbec ne, republika to je úplně jiná úroveň, i to je pro nás úspěch, dostat se mezi šest nejlepších týmů Moravy. A Sadros nemá takový tým, který by mohl každý rok vyhrávat mistrovství republiky.

Je pravda, že po úspěchu fanoušci dost často očekávají automaticky jeho zopakování v dalších sezonách. Budou v Sadrosu nějaké změny?

Nevím, jedna ze změn je, že končím a jdu hrát za Čížovky.

To je celkem výrazná změna, rozcházíte se ve zlém?

To určitě ne, není to kvůli tomu, že bychom se nepohodli, rozhodl jsem se proto, že už jsem ztratil trochu motivaci a hlavně už chci hrát malou kopanou jen pro zábavu a ne se s ní stresovat. Mám toho moc a chci se soustředit na hlavní priority, což je pro mě hraní v Rakousku a trénování v Boskovicích, kde bychom chtěli hrát co nejvýš v I. A třídě.

Proč zrovna Dynamo Čížovky?

Je to parta kluků, se kterými jsem vyrůstal, takže se tam vracím. Hrají třetí ligu, a jak jsem řekl, malou kopanou bych se chtěl víc bavit než stresovat.

Můžete přiblížit vaše angažmá v Rakousku?

Hraji středního záložníka za Schönfeld, což je blízko St Pöltenu, spolu se Zdeňkem Traxlem. Je to zhruba na úrovni I. B třídy a hlavní důvod jsou samozřejmě peníze.

Musíte jezdit i na tréninky nebo jen na zápasy?

Jednou za čtrnáct dní na trénink, každý víkend zápas. V přípravě jezdíme na trénink každý týden.

Dá se mluvit i o nějakých vztazích v týmu nebo je to jen obchodní záležitost?

Tak já až tolik neumím jazyk, takže domluva není úplně optimální, ale třeba Zdeněk je tam pět let a má tam i spoustu kamarádů.

Jaký byl podzim?

Docela úspěšný, po podzimu jsme třetí, tým se předtím pohyboval okolo desátého místa.

Návrat zatím neplánujete?

Zatím chci zůstat, pokud nás tedy nevyhodí, v Rakousku je možné úplně všechno.

Máte už naplánovanou přípravu v Boskovicích?

Ještě to není definitivní, začneme zhruba začátkem února a čeká nás spousta přípravných zápasů, máme domluvené týmy z krajského přeboru i z divize, takže soupeři by nás měli prověřit kvalitně.