Máte už jasno o odchodech a příchodech hráčů?

Vrací se Kuba Šplíchal, odchází Maška, Skoupý, Presl a Michálek.

Vrátí se do Blanska Michal Šenk, který končí v Rosicích?

Jednáme s ním, dali jsme mu nějakou nabídku, ještě se ale nevyjádřil.

Proč už nepočítáte s Josefem Maškou?

Pepa se vrací do Ráječka. Jediným důvodem je, že postupně budeme zvyšovat poměr našich hráčů a snižovat počet hráčů hostujících. S výkony a přístupem Pepy Mašky jsme byli velmi spokojení, hodně nám pomohl a chci mu ještě jednou touto cestou poděkovat za jeho působení v Blansku.

Jste spokojení s realizačním týmem? Zůstane u A týmu trenér Hajský?

Byl splněn cíl pro podzimní část sezony, realizační tým se tedy nemění a bude pokračovat ve stejném složení i na jaře.

V zimní přípravě volíte sérii zápasů. Osvědčil se vám tento model? Kde se budou hráči připravovat?

Ano, tento model se nám osvědčil. Jednak máme lepší možnosti reagovat na vývoj v kádru v průběhu přípravy a na případné výkyvy počasí. A také je to levnější. Hodně klubů na tento systém postupně přechází. Máme domluvených osm přípravných zápasů. Tréninky probíhají na umělé trávě v areálu Boby v Brně, v tělocvičně i venku.

Co čekáte od valné hromady, co bude na programu?

Na programu bude částečná obměna členů výkonného výboru a volba nových členů a náhradníků tak, aby bylo složení kompletní.

Vy sám máte vůli pokračovat v práci pro blanenský fotbal?

Ano, mám zájem dál pokračovat.

Plánujete nějaké změny v B týmu? Je podle vás pravděpodobné, že se mu podaří zachránit soutěž?

Očekáváme, že se doplní kádr A mužstva a hráči, kteří nebudou dosahovat stabilní výkonnosti v A týmu, budou hrát i v béčku. Dále jednáme o doplnění o dva hráče. Pokud se k tomu přidá lepší tréninková morálka a tým bude hrát ve stálém složení, tak si myslím, že se v soutěži udrží. Hra v druhé polovině podzimu byla dobrá, i když to tak při pohledu do tabulky nevypadalo. Chyběl nám střelec. Projevilo se také to, že mužstvo je mladé a méně zkušené.

Jaké máte cíle pro jarní část sezony, případně plány pro tu další?

Chceme upravit strukturu a komunikaci v klubu, zajistit lepší podmínky pro trenéry mládeže. Jak jsem zmínil výše, tak také udržet B tým v soutěži. Pro A tým je to stabilizace kolem středu tabulky, který je bodově velmi vyrovnaný.