Největší překvapení kola je výhra podceňovaného Rájce-Jestřebí na hřišti druhého Znojma. „Překvapení je to pro všechny. Teď abychom to potvrdili i v Boskovicích,“ přeje si předseda MKZ Rájec-Jestřebí Jiří Müller.

Inzert Expres Znojmo je v krajském přeboru druhý a přes početnou marodku byl i tak v utkání s posledním Rájcem jasným favoritem. Jenže hosté Znojmo dokonale zaskočili. Po dalekonosné střele Vágnera šli do vedení. A po dvaceti minutách už to bylo 2:0. Po standardce Mazala se z vápna trefil Hájek.

„Od této chvíle měli domácí převahu a jejich tlak postupně narůstal,“ připustil trenér MKZ Jaroslav Málek. Znojmo snížilo dvě minuty před přestávkou a ve druhém poločase dostalo Rájec pod velký tlak.

Hosty zachraňoval skvělý gólman Sova, který přišel ze Slatiny. Domácí z převahy žádnou branku nevytěžili a naopak inkasovali potřetí. Penaltu proměnil v 65. minutě Mazal. Ten za pět minut opustil po druhé žluté hřiště. Znojmo už v závěru nenašlo síly na stažení dvoubrankové ztráty a hosté si i v deseti pohlídali překvapivou výhru. „Vyhráli jsme snahou a vůlí. Všichni hráči bojovali, ti zkušení táhli ostatní, měli jsme i trochu štěstí,“ popsal příčiny své vydařené premiéry trenér Málek.

Rájec má na začátku jara velice těžký los. Třikrát hraje venku, dva zápasy z toho jsou derby v Boskovicích a v Blansku. „Může to být nevýhoda a nemusí, můžeme hrát uvolněně a překvapit,“ říká optimisticky Müller. „Já bych si přál, aby to byly v Boskovicích i v Blansku vyrovnané zápasy,“ doplňuje ho Málek.

IE Znojmo – MKZ Rájec–Jestřebí 1:3 (1:2)

Branky Rájce: Vágner, Hájek, Mazal (pen.)

ČK: Mazal (Rájec)