Nebylo jisté, zda Rájec, zmítající se v existenčních problémem na jaře do krajského přeboru vůbec nastoupí. Nakonec ano a vedení rájeckého klubu shání nové posily, kde se dá. Zatím se v rájeckém dresu rýsuje start tří veteránů. Stopera Pavlíka a Palkanynce.

Góly se zase čekají od matadora a ostrostřelec Ondřeje Čepy, který dlouhá léta sázel branky za Černou Horu. „Jsme rádi za každého hráče. Pavlík, Palkanynec i Čepa už nejsou sice nejmladší, ale věřím, že nám ještě hodně pomohou,“ říká nový trenér Rájce Jaroslav Málek.

Po podzimu se Rájci prakticky rozpadl tým. Jak se vám daří látat díry v sestavě?
Zatím to moc růžově nevypadá. Musíme věřit, že do startu jarní části sezony seženeme další hráče.

Kdo tedy v Rájci zůstal?
Macháček, Holý, Sedlák, Skácel, gólman Klíma dva dorostenci Kubásek a Svoboda. Další hráče máme rozjednané. Sháníme je, kde se dá. Ale většinou je scénář dost podobný.

Peníze?
Ano. Ve většině případů. I v nižších soutěžích se trošku lepší hráč většinou hned ptá, kolik dostane za odehraný zápas. Takhle to funguje. Jenže Rájec není zrovna v situaci, kdy by mohl jít touto cestou.

Koho se vám tedy podařilo do týmu přivést?
Začít znovu hrát za Rájec by měl bývalý stoper Pavlík a také Palkanynec. S Černou Horou jsme domluvení na příchodu kanonýra Ondřeji Čepy.

To jsou ale všechno veteráni. Vždyť Čepovi je už devětatřicet…
My jsme vděční za každého hráče, který chce za Rájec v situaci, v jaké jsme, hrát. A ani jednoho z těch tří bych nepodceňoval a neodepisoval. Ondra Čepa střílet góly pořád umí. Nutně potřebujeme také někoho do středu hřiště, kdo by dirigoval hru.

V Černé Hoře vám dělal asistenta bývalý druholigový hráč Fulneku a také Rájce Zdeněk Traxl. Nyní je s vámi i v Rájci. Toho jste do týmu nelanařil?
Zdeněk nám pomáhá při trénincích. Hraje nižší soutěž v Rakousku, kde si vydělá poměrně slušné peníze. Takové podmínky jako má tam, mu nabídnout nemůžeme.

Jak vypadá zimní příprava Rájce?
Dva tréninky v týdnu venku a jednou v tělocvičně. Příští sobotu už máme první přátelák. Do té doby se nám snad podaří sehnat další hráče.

Co když se to nepovede?
Přiznávám, že jsem z toho teď trošku přepadlý. Myslel jsem, že se nám do startu přípravy podaří přivést víc hráčů. Ale nevzdáváme to. Zimní přestávka je dlouhá a spousta kluků z okolí se nedostane do prvních týmů. Myslím, že tady máme šanci. U nás by si zahráli. Vše samozřejmě záleží na jednání mezi kluby.