Boskovice remizovaly ve Ždírci, ale stálo je to tři zraněné hráče. „Macík bude mimo prakticky celý podzim,“ uvedl trenér Boskovic Jiří Vorlický.
Boskovice zahájily sezonu dvěma zápasy venku. Po první prohře v Šardicích se dočkaly remízy na hřišti Ždírce nad Doubravou. Domácí začali aktivně, hosté se soustředili hlavně na brejky. V pětadvacáté minutě neuhlídali boskovičtí hráči ždíreckého Koloucha, který se prosadil po rohovém kopu. „Byla to ukázkově nacvičená akce,“ podotkl k prvnímu gólu Vorlický.

Boskovický kouč pro druhou půli změnil rozestavení a jeho svěřenci začali být aktivnější. Výsledkem jejich snahy byla odpískaná penalta. Macík vrátil přihrávku Kuldanovi, který si přehodil gólmana, a tomu nezbylo než jej zastavit nedovoleně. K pokutovému kopu se postavil Macík a zařídil Boskovicím vedení. Dvě minuty poté však vyšel ze souboje se zlomenou klíční kostí.

„Už má po operaci, ale nezahraje si asi tři měsíce,“ řekl trenér Vorlický. Výrazná posila Boskovic se tak na hřišti sotva ohřála. V zápase se zranil také Janíček a Preč. Preč se z otřesu mozku zřejmě vzpamatuje brzy, Janíček však má po střetu s protihráčem poškozené kolenní vazy. Na marodce tak doplní Macíka. „Celou přípravu jsme hráli na tyto dva hlavičkáře, budeme muset narychlo změnit systém,“ posteskl si Vorlický.

Rájec prohrál ve druhém kole v Třebíči a je poslední. Oba góly padly v prvním poločase. Na začátku se přitom mohli prosadit hosté, jenže Holý, který zachytil špatný odkop, netrefil z třiceti metrů prázdnou bránu. O dvě minuty později našel domácí gólman výkopem Pospíchala, který přehodil Poláka. Ve 35. minutě vychytal domácí Beer Přikryla a ještě před přestávkou zvýšil nehlídaný Karásek. V závěru neobelstil Beera v souboji jeden na jednoho ani rájecký Haničinec.

Ždírec – Boskovice 1:1 (1:0) 77. Macík

Třebíč – Rájec–Jestřebí 2:0 (2:0)