Program nabitého odpoledne vypukne na fotbalovém hřišti Na Oulehle v sobotu v půl druhé odpoledne, exhibiční utkání má naplánováno výkop na čtvrt na tři. Zápas bude moderovat dvojice Petr Salava a Václav Tittelbach, čestného výkopu se ujmou Jožka Černý, Kateřina Kristelová, Leona Machálková nebo Viktor Sodoma.

Ikony lysického fotbalu čeká zápas s týmem nabitým hvězdnými jmény, v dresu pražské Amfory se totiž na jihu Moravy představí například Petr Rada, Přemysl Bičovský nebo dvojnásobná olympijská vítězka Barbora Špotáková. Návštěvníci tak budou mít jednu z posledních možností vidět legendární fotbalový tým hvězd, v září totiž Amfora po padesáti letech své existence odehraje poslední utkání.

Následně přijde na řadu oslava desetiletého výročí spolku Žijeme hrou, diváci se budou moct podívat na modelový trénink. Akce nabídne i další bohatý program pro děti i dospělé, v porotě soutěže O lysickou buchtu zasedne i medailistka z olympijských her Gabriela Soukalová.

Vstupné je 99 korun, děti do patnácti let mají vstup zdarma.

Program sobotní akce Lysice se baví

13:20 zahájení akce, představení poroty soutěže O lysickou buchtu
13:30 Michal z Kouzelné školky
14:15 bývalí hráči Lysic – Amfora Praha
16:00 vyhlášení soutěže O lysickou buchtu
16:15 modelový trénink spolku Žijeme Hrou
16:45 Nám to vyjde, oblíbené hity v podání Genny Ciatti, Bořka Slezáčka, Petry Peterové
17:30 diskotéka Petra Salavy, host Stanislav Hložek
Doprovodný program: skákací hrad, malování na obličej, soutěže a hry pro děti, Tlapková patrola, autogramiáda hvězd a další.
Moderují: Natálie Janyšková, fotbal Petr Salava a Václav Tittelbach.