Účastník Moravskoslezské fotbalové ligy, který v prvním kole poháru porazil 4:0 Speřice, očekává náročné utkání. „Zbrojovka je ve výborné formě, jsou psychicky hodně nahoře. Mohlo by na ně zapůsobit, že budou jako favorit pod tlakem. Věřím, že nás doma poženou fanoušci a budeme se soupeřem držet krok co nejdéle,“ přeje si Přerovský.

MOL Cup (2. kolo)
Tasovice – Prostějov
Hlučín – Líšeň
Všechovice – Vyškov
Start Brno – Zlín
Bzenec – Karviná
Rosice – Zbrojovka Brno

Ten plánuje před pikantním duelem i vzájemné hecování. „Už nemám v brněnském kádru tolik kamarádů jako dřív, ale jsem v pravidelném kontaktu s Kubou Přichystalem. Určitě mu napíšu nebo zavolám. Znám ještě Kubu Řezníčka a Kubu Šurala, ale zbytek týmu už se hodně pozměnil,“ vysvětluje bývalý hráč Zbrojovky, Vyškova či Blanska.

Petr Pavlík (v červeném) v utkání proti Baníku Ostrava.
Přestupová bomba! Fotbalisté Lanžhota získali posilu z první ligy

Nováčka FORTUNA:LIGY si přitom přáli v divizním Bzenci, kam nakonec přijede druholigová Karviná. „Ještě v loňském ročníku hrála Karviná první ligu. Je to určitě atraktivní soupeř, ale přál jsem si Zbrojovku. Neříkám, že jsem zklamaný, ale kdyby vyšlo Brno nebo Olomouc, byl bych ještě šťastnější,“ přiznává bzenecký předseda Luboš Drozdy.

Karviná, která má ve svém kádru i zkušeného kanonýra Michala Papadopulose, se v aktuální sezoně drží v popředí druholigové tabulky. „Pro bzenecký fotbal bude zápas s Karvinou velký svátek. Největší návštěvu tady pamatuji v divizním utkání proti Hodonínu, kdy přišlo 650 diváků. Věřím, že tuto metu nyní překonáme. Na Hodonínsku se větší zápas hrát nebude, snad přijedou i okolní diváci a vytvoří krásnou atmosféru,“ doufá funkcionář.

Jaké šance dává Drozdy bzeneckým fotbalistům? „Kluci udělají všechno pro to, aby postoupili. Chtějí se utkat ještě s větším soupeřem. Balon je kulatý, nikdo předem neví, jak to dopadne,“ dodává s úsměvem Drozdy.

Středopolaři Zbrojovky Michal Ševčík a Filip Souček budou mít v neděli za úkol nenechat Slavii ovládnout střed hřiště.
Hlavně se ze Slavie nepodělat, přeje si Zbrojovka a chystá změny v rozestavení

V dalších duelech druhého kola poháru nastoupí Start Brno proti prvoligovému Zlínu, divizní Tasovice přivítají Prostějov, Líšeň se představí v Hlučíně a Vyškov čeká utkání ve Všechovicích. Úřední termín všech zápasů druhého kola MOL Cupu je naplánován na středu 14. září.