Pátá Líšeň byla v zápase vloženého divizního kola mírným favoritem. Ovšem nováček z Blanska se nezalekl. Po bezbrankovém prvním poločase udeřil první. V 62. minutě utekl po pravé straně Hansl a poslal prudký centr na Nečase, který otevřel skóre. „První poločas jsme svým přístupem promarnili a pak jsme po naší chybě inkasovali," řekl k tomu domácí trenér Bohumil Smrček.

V 76. minutě viděl přísnou červenou kartu blanenský Skoupý a hosté tak dohrávali v deseti. Líšeň se hnala za vyrovnáním, přesto už to vypadalo na překvapivou výhru Blanska.

Běžela druhá minuta nastavení, když Blanenští místo odkopu přišli o míč a domácí dostali přes hostujícího Müllera míč do brány. „Posledních deset minut jsme měli ohromný tlak i spoustu šancí, byla tam tyčka. Nakonec z toho byla remíza díky vlastní brance," podotkl Smrček.

Trenér Blanska Hajský musel být zklamaný, když jeho tým soupeř obral o body až v úplném konci zápasu. „Škoda, že se to nepodařilo dotáhnout do konce, podali jsme totiž slušný výkon," pochválil své svěřence. Horší pro něj bylo, že musel se zdravotními problémy střídat Ullmanna i Gromského. Týmu navíc bude několik týdnů chybět kapitán Bubeníček, který si v zápase s Bystřicí natáhl vazy v koleni.

Z anglického týdne má Blansko po dvou zápasech čtyři body, v sobotu hraje na hřišti dvanáctého Hodonína, který ve středu remizoval ve Vyškově 0:0.

SK Líšeň – FK Blansko 1:1 (0:0)

Branky: 92. vlastní (Müller) – 62. Nečas

ČK: 76. Skoupý (Blansko)