Pár minut před koncem totiž prohrávali o dva góly. O půlhodinku později už se spolu s fanoušky radovali z postupu do druhého kola krajského poháru. „Za stavu 1:3 jsme to opravdu nečekali,“ smál se po zápase gólman Lipovce Jan Pernica.

Pohárové utkání připomnělo anglickou Premier league. Do fotbalového umění Manchesteru nebo Arsenalu hráčům ještě něco chybělo, ale o výsledku rozhodovaly podobně jako v Anglii góly v posledních minutách hry.

Boskovice rozhodně nepřijely s náhradníky. Na hřišti úřadoval Preč, Ošlejšek, Janíček, Pavel, Adamec a další hráči. V bráně vychytal několik tutovek druhý gólman Jan Havlíček. Po poločase to bylo 1:0 pro hosty, ale domácí je dokonale překvapili hned po změně stran. V první minutě druhého poločasu už to bylo po bleskové akci Lipovce po prudkém centru do vápna 1:1.

Jenže Boskovice daly další gól na 2:1 a na 3:1 zvyšoval z penalty mazácky Janíček.

Do konce už nezbývalo moc času a o postupujícím bylo vlastně rozhodnuto. Hosté byli individuálně jasně lepší, domácí číhali na ztrátu soupeře a okamžitě posílali míč dopředu. Diváci ze všech sil spílali hostujícím hráčům i rozhodčímu a vypadalo to na zapíjení žalu. Jenže Lipovec snížil na 2:3 a vrhl se do šíleného závěru. Boskovice ve druhém poločase mrhaly šancemi a už se těšily na konec zápasu. To se jim vymstilo. Po jednom z výkopů se totiž míč dostal k Miroslavu Sedlákovi a ten předvedl nádherný fotbalový moment a hlavně skvělou střelu. Dalekonosný padáček provázelo zklamané povzdechnutí tribun, jenže míč zaplul pod břevno a vypukl jásot. Vstřelená branka byla zároveň poslední akcí zápasu a trenéři Boskovic jen nechápavě kroutili hlavou při pohledu na to, jak lehce jde ztratit jasně vyhraný zápas. „My jsme Lipovec určitě nepodcenili. Chtěli jsme dát ještě za stavu 3:1 pro nás další gól a nevyvarovali jsme se při tom individuálních chyb, po kterých soupeř srovnal,“ probíral konec utkání Milan Peša, který zastupoval trenérský tým Boskovic v pohárovém zápase.

Po krátké přestávce došlo na penalty. A i v nich to rozjely lépe Boskovice. Po minele domácích stačilo potvrdit v dalších pokusech, ale i to hostující tým odmítl. Po pěti pokusech tak byly na každé straně dvě neproměněné penalty. Ve druhé sérii Boskovice kopaly třetí penaltu a domácí gólman Pernica ji proti zapadajícímu slunci fantasticky vystihl. Rozhodující šestý pokutový kop proměnil za domácí Vít Vágner. Lipovec dotáhl obrat do senzačního konce a jde do druhého kola. „U té penalty hrála roli zkušenost a hlavně štěstí,“ řekl k rozhodujícímu momentu lipovecký brankář Pernica.

„My jsme to měli uhrát v zápase, penalty to už je loterie. Ale neděláme z toho žádnou tragédii,“ dodal na závěr trenér Peša.

Z dalších třech týmů z Blanenska jde po středečních zápasech dál pouze Blansko, které vyhrálo v Medlánkách. Rájec-Jestřebí končí po přestřelce v Bosonohách 3:5, Ráječko po prohře na Slovanu Brno.

1. kolo krajského poháru Fotbalové asociace České republiky

Lipovec – Boskovice 3:3 (0:1)

6:5 P Zouhar 2, Sedlák Miroslav – Ošlejšek, Pavel, janíček z pen.

Medlánky – Blansko 0:2 (0:0)

vlastní Kolev, Šenk

Slovan Brno – Ráječko 3:1 (2:1)

Hebký

Bosonohy – Rájec-Jestřebí 5:3 (3:1) Macháček, Ostrý, Macík