Zápas Rájce s Lipovcem v I. B třídě nabídl to, co derby obvykle nabízí. Skvělou diváckou návštěvu, vyhecovaný souboj i tvrdé střety. Po jednom takovém zůstali už po šesti minutách hry na trávníku ležet oba stopeři Lipovce a zápas pro ně skončil. Jiný tým by se možná sesypal. Lipovečtí se naopak semknuli a podali zodpovědný výkon. Do šance se dostal rájecký Macháček i hostující Pernica. Největší tutovku ale snajpr Lipovce spálil v 41. minutě. Zleva šel sám na Poláka, zkušený brankář jej ale vychytal. „Ta šance mě mrzí, věřil jsem, že to tam dostanu. Mohla rozhodnout zápas," okomentoval to po zápase Pavel Pernica. Ráječtí ještě zahrozili po rohu a diváci si na další šance museli počkat do dalšího poločasu.

Ten začali domácí aktivně, ale vydrželo jim to jen první pětiminutovku. Hosté postupně vyrovnali hru a tlačili se do útoku. V 56. zakombinoval Radim Horáček s Pernicou, dal mu míč do strany, Pernica mu jej vrátil na malé vápno, jenže Horáček zblízka přestřelil bránu. Na druhé straně po faulu Heberta na hranici vápna měl šanci Rájec, ale ani tam gól nepadl.

Gólman Polák vytáhl skvělý zákrok i v 62. minutě, kdy se po trestném kopu míč točil do brány, ale vytěsnil jej na roh. „Když jdu do té brány, musím si věřit, chytnout to základní a pokud možno ještě něco navíc," podotkl ke svým zásahům Polák. O dvě minuty později sedla střela Matuškovi, ale také minula bránu.

V 65. minutě se Pernica probíjel po pravé straně k bráně, obránce Klimeš mu ale dovolil jen slabou střelu. Až do 78. minuty pak byl Lipovec jasně lepší, domácí byli v útoku absolutně neškodní. Až na občasnou aktivitu rychlého Pavlíčka nebo Sedláka.

V 80. minutě podklouzl Hebert, do šance se dostal rájecký Macháček, i jej vychytal gólman. Domácí lehce ožili a zrychlili hru, jenže Lipovec mu moc nedovolil. V 85. minutě si vytvořil tlak a sérii šancí i nebezpečnou skrumáž ukončil až brankář Polák. Domácí se zmohli jen na střelu z dálky Crháka.

Ke konci zápasu to vypadalo, že se hraje v Lipovci. Hosté se tlačili sympaticky dopředu, nic nebetonovali a domácí čekali, jestli nepřijde ještě nějaká šance na brejk. A přišly hned dvě a Rájec mohl v úplném závěru strhnout vítězství na svoji stranu. Pokaždé u toho byla dvojice Pavlíček-Crhák. V 89. minutě vysunul Pavlíček Crháka, ten se dostal až k bráně a pak si nechal vzít míč brankářem. O minutu později dal Crhák po zachycení rozehrávky soupeře Pavlíčkovi, ten mu vrátil, ale zkušený kanonýr znovu mířil jen vedle brány. To byla také poslední nebezpečná akce zápasu.

Aspoň bod

„Je důležité, že máme bod, Rájec je těžký soupeř. I když jsme mohli dát nějakou tu šanci. Škoda že došlo k té srážce. Doufám, že kluci budou v pořádku, vůbec se neviděli. Jsem rád, že se nám teď daří. Máme tady mladé kluky, dobře se doplnil tým," hodnotil utkání Pernica.

To trenér domácích spokojený být nemohl. „Bod doma je ztráta, ale my za něj dnes můžeme být rádi. Mě strašně mrzí, jak jsme k zápasu přistoupili. Vůbec jsme to neodbojovali, takticky jsme selhali. Naštěstí jsme aspoň nedopustili, aby dal soupeř branku," uvedl po utkání kouč Rájce Radek Sedláček. Radovat se může aspoň z toho, že jeho tým dál drží neporazitelnost.

Rájecký tým má dost zkušených borců, kteří hrávali vyšší soutěže. Crhák, Klimeš, Farník… Stoprocentní nasazení předvedl jen brankář Polák. „My jsme tam měli ke konci dvě jasné šance, které jsme nedali. Ale klobouk dolů před soupeřem, dva zkušení stopeři, kteří se takhle srazí, a oni pak odehrají zápas takhle dobře. A ještě byli v některých situacích lepší, můžeme být rádi za bod," uzavřel gólman.

I. B, sk. A

Rájec-Jestřebí – Lipovec 0:0

Diváků: 170