V Lipovci se hraje těžko, soupeře čekají rozvášnění diváci a domácí se umí vyhecovat k výkonům na hranici svých možností. Poznal to Kunštát i Boskovice, které v poháru Lipovec vyřadil předloni, vloni vyhrál Kunštát až na penalty. A poslední z favoritů, který nezvládl svou roli, byla v neděli Sparta Brno. Ambiciózní celek z krajského přeboru byl jasný favorit, jenže Lipovec chtěl projít do dalšího kola. Vedl po čtvrthodině hry, kdy se trefil Pernica. „Soupeř lépe kombinoval, byl fotbalovější, ale my jsme ho do konce poločasu do vyložené šance nepustili," říká Zouhar.

Zato hned po přestávce Sparta srovnala a pak se čekalo na rozhodující branku. Ta nepadla a došlo na penalty. „Remíza byla spravedlivá, my jsme mohli ještě v závěru dát gól," uvedl Zouhar.

Penalty jsou nevyzpytatelné a těžko říct, jestli zrovna domácí prostředí a diváci plní očekávání jsou pro střelce pomocí nebo spíš utrpením. Každopádně až do šesté série se dařilo proměňovat pokutové kopy na obou stranách. „Pak jsem bohužel nedal, naštěstí nás gólman podržel," připomněl Zouhar, který nastupuje i jako hráč.

Devátou penaltu potom Brňané neproměnili a v Lipovci mohli znovu slavit. Domácí aréna opět poslala své miláčky přes favorita do dalšího kola. „Je tady dobrý kolektiv a hrajeme srdcem. Proti silnějšímu soupeři se dokážeme vyhecovat, kdybychom takhle hráli i v soutěži, neměli bychom problémy s umístěním. A hodně pomáhají diváci, kterých teď chodí naštěstí dost," glosuje úspěch Zouhar.

Lepší Boskovice

V dalším pohárovém zápase přivítaly Boskovice Ráječko. Ráječko zbrojí na další sezonu krajského přeboru, Boskovice posílily o kvalitní hráče a vypadá to, že budou hrát o návrat do přeboru. Boskovice také vyhrály první poločas, když ve 24. minutě překonal Bednáře mazácky Fadrný.

Hned po přestávce přidal druhou branku Martínek a v 52. minutě už bylo po gólu Michala Horáka po zápase. Za Ráječko už jen zkorigoval konečný výsledek Martin Sehnal. „My jsme už po Doubravici říkali, že si na Ráječko věříme. Podali jsme zodpovědný výkon a dali o dvě branky víc než soupeř," řekl jeden z trenérů Boskovic Jan Havlíček.

To na druhé straně bylo po náladě. „Podali jsme velice nepovedený výkon. Boskovice nás předčily bojovností, agresivitou i nasazením a zaslouženě vyhrály. Dvakrát jsme inkasovali po našich hrubých chybách, to se nám nesmí v mistrovských zápasech stávat," varuje jeden z trenérů Olympie Jiří Škaroupka.

Do Rájce přijely k zápasu prvního kola Bosonohy. Po remíze 2:2 stejně jako v Lipovci rozhodovaly penalty. V nich byly ovšem úspěšnější hosté a postoupili do druhého kola.

V něm by se měl potkat Lipovec s Boskovicemi. Trenér Havlíček věří, že podobné překvapení jako předloni už se nestane. Přestože jeho tým teď hraje o soutěž níž. „Pojedeme tam vyhrát, určitě to nevypustíme. I když by nás pak asi hned čekal zápas s Kunštátem," hlásí dopředu Havlíček.