Jak vypadá začátek zimní přípravy v Lipovci?

Trénujeme třikrát týdně od začátku února. Dvakrát venku, kdy nabíráme fyzickou kondici, to jsou hlavně výběhy v obci a okolí, jednou týdně tělocvična a posilovna. Nejsme profesionální klub, takže se přizpůsobujeme počasí.

Máte už domluvené přípravné zápasy?

Od konce února hrajeme každý víkend. S Bořitovem, Medlánkami, Černou Horou a 22. března generálku se Svratkou Brno. Všechno na umělé trávě na VUT.

Jak máte širokou soupisku?

Momentálně osmnáct dvacet lidí, chtěl jsem, aby všichni začali v Lipovci, protože ze začátku nás stejně chodí jen kolem osmi, deseti. Čtrnáct dní před začátkem soutěže pak uvolníme některé hráče do jiných klubů.

Udržíte tým z podzimu?

Vzhledem k tomu, že prodloužíme hostování Michalu Zouharovi, Petru Doleželovi i Danovi Keprtovi, měli bychom mít pohromadě kompletní kádr z podzimu.

Dan a Radek Keprtovi ale zahájili přípravu v Blansku…

Radek zůstává v Blansku, Dan bude na jaře u nás, má zájem tady hrát a jsme také dohodnutí s jeho klubem, Kotvrdovicemi.

Hlavní cíl pro jaro asi bude zachránit soutěž…

Chtěli bychom soutěž udržet, i když jsme teď předposlední a bude to boj až do posledního kola. Tým na to máme a většina hráčů je ochotná tomu dát maximum. A často jsme prohrávali těsně. Uděláme pro to všechno, ale pokud se to nepodaří, svět se nezboří, vrátíme se do I. B třídy. Prioritou pro nás zůstává hrát s vlastními odchovanci, nemůžeme si dovolit nakupovat posily a hrát soutěž nad naše možnosti.

Jste sice předposlední, ale bodové rozdíly nad vámi jsou minimální.

To je pravda, i když máme hned ze začátku soutěže těžký los. Začínáme doma s Kunštátem, pak dva zápasy venku, z toho jeden na hřišti první Líšně, a potom doma Boskovice, což je další kandidát na postup. Ale to se nedá nic dělat, doma jsme za celý podzim ani jednou neprohráli, na to musíme navázat.

Doma jste neprohráli, ale venku jste nevyhráli. Proč?

Z venku jsme dovezli jediný bod, což je samozřejmě málo. Doma se nám daří na našem užším hřišti, hráči si věří, venku už je to horší. Podle statistik jsme v zápasech venku pokaždé dostali aspoň dva góly, to je strašně moc. I když dvě branky dáme, stejně prohrajeme. Jediný bod byl za remízu 2:2 ve Šlapanicích. Problém je v celkové defenzívní činnosti mužstva, na to se musíme zaměřit. Abychom venku nedostávali tolik branek.

Trenér Rájce Martin Klimeš říkal, že mezi třídami I. A a I. B je velký rozdíl, máte podobný dojem?

I. B i okres jsme hráli a můžu to potvrdit. Takový velký skok jsme ani nečekali. Je to rychlejší, mužstva mají zkušenější a hlavně tvořivé hráče, hrají to víc hlavou. Na všechno je méně času, hlavní rozdíl je v rychlosti, v pojetí hry a v proměňování šancí. Soupeři tady chyby prostě trestají.

Realizační tým zůstává?

Ano, trenér František Vrba i realizační tým zůstává stejný.