Z původně ohlášených dvaceti týmů nakonec do Havlovic dorazilo patnáct z celé republiky. V sobotu se hrálo ve skupinách, v neděli se už rozhodovalo o postupujících v play-off. Ze čtyř osmifinálových skupin postoupilo do čtvrtfinále osm týmů a mezi nimi i Kvasar Černá Hora a LPP Lhota u Lysic, tedy účastníci 1. Italcars ligy blanenské malé kopané.

LPP Lhota u Lysic předvedla skvělou jízdu, v turnaji inkasovala pouze dva góly a přehrála i soupeře ve finále 1. FC Bari Kopřivnice. „Tajně jsme doufali ve vítězství, ale samozřejmě jsme netušili, že se to povede. Soupeři byli na úrovni nejlepších okresních týmů," vrátil se k očekávání před turnajem hráč Lhoty Ondřej Španěl.

Jeho tým přitom málem narazil už ve čtvrtfinále. Jihlavský Zoufalej chaos porazil až v prodloužení. „To byl nejtěžší zápas, byli to mladí šikovní kluci. Měli jsme i trochu štěstí, zápas rozhodl gól hlavou po autu v prodloužení," uvedl Španěl. Ten ve vedru ocenil i s dalšími hráči osvěžení v blízké řece.

Lhota každopádně postoupila a v semifinále ji čekal bratrovražedný souboj s Kvasarem. Ten jel v minimální sestavě a s okresním rivalem nakonec prohrál jen těsně 1:0. Chuť si Černá Hora spravila v zápase o bronz, ve kterém porazila pražský tým FC Borcibalona. Finálový soupeř Lhoty, tým 1. FC Bari Kopřivnice, je mistr kopřivnické malé kopané z posledních tří let a poražený tým z boje o 3. místo, Borcibalona, je dlouholetý účastník 1. Hanspaulské ligy," připomněl kvality soupeřů, kteří se museli sklonit před blanenskými týmy, Burýšek.

Pohár vítězů pohárů 2014

Čtvrtfinále: FC Devils (Klatovy) – FC Kvasar Černá Hora 0:2, LPP Lhota u Lysic – Zoufalej Chaos (Jihlava) 2:1 v prodl., Halucinace (Příbram) – FC Borcibalona Praha 0:1, 1. FC Bari Kopřivnice – ŽST Jihlava 4:1. Semifinále: Kvasar Č. Hora – Lhota u Lysic 0:1, FC Borcibalona – 1. FC Bari 1:2 v prodl. O 3. místo: Kvasar Č. Hora – FC Borcibalona Praha 2:1

Finále: Lhota u Lysic – 1. FC Bari Kopřivnice 2:0

Nejlepší hráč: Michal Slavík (FC Borcibalona), Střelec: Tomáš Adámek (LPP Lhota u Lysic), Brankář: Tomáš Císař (FC Borcibalona)