Trenér Vašíček musí řešit problémy se sestavou. Šestizápasový distanc si odpykává Martin Sehnal, kvůli červené kartě chyběl i Jakub Sedlák, Koutný ještě nezačal trénovat. Nemocný byl i Vavřík.

Po úvodním oťukávání přišla 12. minuta, kdy po chytrém přenesení hry domácích zakončoval ostře Šenkýř, Bednář reflexivním zákrokem vytěsnil na roh. O tři minuty později už se měnilo skóre. „Nejprve sudí přehlédl ruku domácího hráče v našem pokutovém území, naši hráči se více než bránění věnovali reklamaci a po přenesení míče na zadní tyčku neměl Stříž problém poslat hlavou míč za bezmocného Bednáře," popsal úvodní branku Bláha.

Následně po rozehrání na půlce si Ráječko vypracovalo trestný kop, který zahrál Kuldan a po lehkém kontaktu hlavou Daněk srovnal na 1:1. Ve 20. minutě ovšem Líznar fauloval ve vápně a sudí nařídil penaltu, kterou proměnil kanonýr Janda.

Hned v úvodu druhého poločasu zakončoval těsně nad Líznar. Pak se do šance probíjel Janda, kterého zastavil Maška. V 65. minutě si na centr z pravé strany naběhl Zeman a nepřesně zakončil z první. V 67. minutě domácím vyšel rychlý brejk a na 3:1 zvýšil opět Janda. O něco později skončila další střela na břevně hostující brány. Kuřim dvoubrankový náskok udržela až do konce.

„Překvapila mě pasivita našich hráčů, Kuřim byla v obraně hratelná, ale my jsme si nedokázali vytvořit tlak a střely a bez toho se vyhrát nedá," litoval Bláha.

„Bohužel už několikátý zápas mně chybí nasazení hráčů, nevím, čím to je," podotkl trenér Ráječka Petr Vašíček. Už ve čtvrtek 7. května hraje Olympia doma s Jevišovicemi­.

Kuřim–Ráječko 3:1 (2:1)

Janda 2, Stříž – Daněk.