Předposlední kolo přineslo „tréninkový“ souboj Boskovice A – Boskovice B, který si hráči odbyli už v pátek večer. Kunštát hrál s Kuřimí a Blansko se Svitavami. Kunštát měl poslední šanci překazit Kuřimi cestu za obhajobou, v zápase ovšem prohrál 0:3. „Snažili jsme se na soupeře připravit, ale je tam přeci jen rozdíl dvou tříd. O výsledku rozhodly naše individuální chyby,“ uvedl trenér Kunštátu Petr Loukota. Jeho svěřenci měli šance, ale Kuřim trestala jejich zaváhání a pak si vedení pohlídala.

„Za stavu 0:1 jsme měli gólovou šanci, kterou jsme nedali, a vzápětí jsme dostali branku na 0:2,“ podotkl Loukota s tím, že na zvrat už neměl tým sílu. Naopak Kuřim přidala třetí gól a mohla slavit stejně jako loni prvenství na turnaji. Kunštát se prezentoval jako v minulém ročníku dobrou hrou a před posledním kolem je třetí v tabulce, tedy nejlépe z týmů z Blanenska. „Já jsem s přípravou spokojený, plní, co jsme očekávali, nabíráme tedy zkušenosti se silnějšími týmy. Těší mě, že na tréninky i zápasy se scházíme v hojném počtu,“ dodal trenér Loukota.

Kanonýr Vorlický

Boskovice si zahrály mezi sebou, A tým zvítězil nad B týmem 6:2. Sestavy určoval jako tradičně trenér a koordinátor klubu Jiří Vorlický před zápasem. Ten dával o víkendu po dvou gólech v Artézii i v Dahepo Cupu, trápí tak soupeře na všech frontách. „Já jsem na turnajích nastoupil celkem v šesti zápasech. Je to kvůli tomu, abych se hýbal, v mistrovských zápasech nebudu v základní sestavě, ale budu připravený zaskočit v případě potřeby na hřiště,“ vyvrací Vorlický podezření, že se sebou počítá na jaře jako s jistotou v sestavě.

Dva boskovické týmy se seřadily v tabulce Artézia Cupu na čtvrtém a pátém místě a je jasné, že prvenství ani tentokrát domácí nezískají. „Výsledkově spokojen nejsem, s přípravou ano. Ukázalo se, kde máme největší mezery,“ říká Vorlický. A tým čekají před začátkem jarní části krajského přeboru ještě tři přípravné zápasy. V nich už by měla být uzavřená patnáctka hráčů, kteří budou tvořit jarní sestavu, hráči by měli podle Vorlického zlepšit hlavně špatné plnění obraných povinností po ztrátách míče a zlepšit mizernou produktivitu.

Blansko o víkendu v Artézia Cupu prohrálo se Svitavami. Dosud nejslabší celek turnaje z pardubického krajského přeboru vyslal místo B týmu silnou sestavu, aby zřejmě na poslední chvíli odvrátila poslední místo. A to se povedlo. Blanenští dorostenci, které v Boskovicích v minulém kole nahradil B tým mužů, prohráli o pět gólů. „Za Svitavy nastoupil kompletní A tým. Přesto to bylo na hřišti vyrovnané. Rozhodly standardní situace, které naši hráči díky nezkušenosti neuhlídali,“ uvedl k utkání trenér blanenského staršího dorostu Jiří Pokoj starší. I on je spokojený, turnaj splnil jeho očekávání. „Získali jsme důležité zkušenosti, žádné mužstvo nás vyloženě nepřehrálo. Myslím, že jsme ostudu neudělali,“ uzavřel Pokoj.

V Dahepo Cupu už je také rozhodnuto. Prvenství už mají zajištěny Boskovice, které o víkendu rozdrtily Kořenec 7:0. O víkendu turnaje končí, pořadatelé předají ceny v Artézia Cupu v sobotu kolem třetí odpoledne po utkání Kuřimi s Boskovicemi, v Dahepo Cupu pak v neděli okolo půl druhé.

O pohár města Boskovice – Artézia Cup – 6. kolo

Kuřim – Kunštát 3:0 (1:0) Plšek, Vermouzek, Skoumal, Boskovice A – B Boskovice B 6:2 (3:2), Vorlický 2, Švéda, Preč, Stara, Martínek L. – Adamec, Kalášek, Svitavy – Blansko 5:0 (2:0) Brůna 2, Bandouch 2, Kroulík
Střelci
8 – Vorlický (Boskovice), 6 – Bednář (Březová), 5 – Martinek L. (Boskovice), 4 – Preč (Boskovice), Prudil, Ehrenberger (Březová)

DAHEPO CUP – 6. kolo


Boskovice B – Kořenec 7:0 (0:0)
Zoubek 2, Vorlický 2, Janíček, Stara, Odehnal,
Olešnice – Lipůvka 0:0
Letovice – Vavřinec 3:2 (3:1), Řezník 2, Stria – Kakáč, Přikryl, Drnovice – Benešov 1:2 (0:1) Crhák – Abrahám, Mucha
Předehrávka posledního kola
Drnovice – Lipůvka 3:0 (2:0)
Crhák 3

Artézia Cup

pátek 4. 3.
19.00 Blansko – Kunštát
sobota 5. 3.
11.30 Svitavy – Březová
13.30 Boskovice A – Kuřim

Dahepo Cup
sobota 5. 3 .
17:00 Kořenec – Letovice
19:00 Olešnice – Vavřinec
neděle 6. 3.
12:00 Boskovice dor. – Benešov
Předání cen u zimních turnajů:
O pohár města Boskovice Artézia Cup v sobotu 5. 3. kolem 15.00 po utkání Kuřim – Boskovice, Dahepo Cup v neděli 6. 3. kolem 13.30 hodin po utkání Boskovice B – Benešov.