Kuřim kousala, ale historie se neopakovala. Blansko vyhrálo

Blansko – Stín z jarního utkání s Kuřimí, které Blansku vzalo důležitý bod v boji o postup, se vznášel na stadionu na Údolní i v sobotu. Domácí fotbalisté nakonec těsnou výhru uhájili a jsou v čele tabulky krajského přeboru. „Jsem rád, že jsme to zvládli, nebyl to jednoduchý zápas," uvedl po utkání trenér Blanska Karel Jarůšek.

10.9.2012

Fotbalisté Blanska porazili Kuřim 2:1 a jsou v čele krajského přeboru.Foto: DENÍK/ Hynek Skoták

Blansko nechtělo nechat nic náhodě a od začátku se snažilo ovládnout hru. Už po pár minutách se kopala penalta, kterou ovšem Bubeníček neproměnil. „Minulý týden ji dal, teď ne, k tomu není co dodat, to je normální," nedělal z minely vědu Jarůšek.

Útočilo se na obě strany, Kuřim mohla jít do vedení, kdyby Bílý proměnil samostatný nájezd. Na gól se domácí diváci, kterých přišlo dvě stě padesát, načekali až do závěru poločasu, kdy se trefil po standardce Šplíchal.

Hned po přestávce potvrdil vedení domácích Šenk. „V poločase jsme si řekli, že nemáme co ztratit. Jenže Blansko dalo na 2:0 a byl u toho zase nedůrazný Malinč, který byl pak vyloučený," zlobil se trenér Kuřimi Tomáš Kovanda.

Blansko sice bylo aktivní, jenže Kuřim góly nepoložily, hosté hrozili z rychlých brejků a centrů do vápna. Tam už jim chyběla přesnost a důraz. V 57. minutě si gólový centr srazil ve vápně Blanska hráč Kuřimi druhou nohou. O minutu později zkoušel po skrumáži propálit gólmana hostů Jarůšek.

V 66. minutě zachránil nebezpečný brejk domácí gólman osmnáctiletý blanenský gólman Němec pohotovým výběhem. Domácí se v zakončení dál trápili, v 76. minutě se nepovedla Doleželovi finální střela, o pár minut zase Kolář prošel obranou až do vápna, kde upadl. Vzápětí prošel Trtílek po levé straně a hledal Doležela, ten ale na míč nedosáhl. Ten vracel zpět, ale nikdo už nezakončil. A Kuřim hned z protiútoku zahozené šance potrestala. Rychlý únik po straně a centr do vápna na poprvé ještě hosté nezakončili, napodruhé dostal do sítě míč Bílý.

Kuřim po gólu rozpohybovala zápas, hrálo se nahoru dolů, domácí se už nestíhali vracet z obrany doplňovat útok. V 84. minutě nabuzený soupeř srovnal, gól ale pro ofsajd neplatil.

Z brejku zahrozili i domácí. Obrali o míč hosty na vlastní půlce a po bleskovém přechodu nakonec Šenk ztratil míč.

V 88. Marinč zfauloval pronikajícího Šenka, ten slyšitelný kontakt ustál a ještě se snažil zakončit, kuřimský hráč ale viděl druhou žlutou a vzápětí červenou kartu a bez protestu odešel do sprch. V 90. minutě vychytal Doležela kuřimský gólman Cimbálník.

Kuřim žila až do poslední akce zápasu. Trestný kop z poloviny hřiště sice ještě doputoval do vápna, ale obrana Blanska míč odkopla a rozhodčí ukončil utkání.

Hráči i diváci si zhluboka oddechli, Kuřim znovu zlobila a nebyla daleko od vyrovnání. „V závěru to možná připomnělo minulé utkání, ale bylo to o něčem jiném. Na jaře to bylo na těžkém terénu, dali jsme si vlastní gól, je to historie, už se k tomu nechceme vracet," poznamenal Michal Šenk.

Kuřimský trenér už poněkolikáté sklidil pochvalu za dobrou hru a přitom v tabulce zůstává jeho tým s jedním bodem dál poslední. „Blansko jako zkušený tým si už vedení pohlídalo. Nevím, jestli vyhráli zaslouženě, ale asi o ten gól byli lepší," uznal trenér Kuřimi Tomáš Kovanda.

„Po tom kontaktním gólu se hrálo klukům hůř. Snažili se neudělat chybu a to se jim povedlo. Kuřim má velice kvalitního trenéra, který je můj kamarád. S tím, jak hrají, určitě nepatří na poslední místo," dodal k zápasu Jarůšek.

Blansko se tak usadilo v čele tabulky. Spolu s Bzencem a Mutěnicemi, které remizovaly 1:1 v Kyjově, má třináct bodů. Ve středu jedou Blanenští k derby do Ráječka. Hraje se od pěti hodin odpoledne.

Autor: Hynek Skoták

10.9.2012 VSTUP DO DISKUSE

Vejce jsou nebývale drahá, do Vánoc nezlevní. Chovatelé reagují na evropské ceny

Jako první padnou při vichřici a ničí je kůrovec. Místo smrků proto sázejí buky

RegioJet výrazně omezí autobusy mezi Prahou a Brnem, posílí vlaky

Společnost RegioJet seškrtá od poloviny ledna o více než třetinu provoz žlutých autobusů mezi Prahou a Brnem. Důvodem je velká expanze firmy do železniční dopravy mezi oběma největšími městy v zemi.

Zazimované chaty přitahují zloděje. Odradit je mají i hlídky policistů na koních

Blanensko, Vyškovsko – Přes rok jsou chaty a chalupy cílem tisíců lidí, kteří na ně míří, aby si odpočinuli. V zimě však bývají většinou prázdné, čehož s chutí využívají zloději.

Zničené cedule s českým lvem nahradily nové. Řádění vandala prozatím ustalo

Blanensko – Dvacítka tabulek s vyznačením přírodní rezervace a jedna se skupinou památných stromů jsou zpět na původních místech. Letos je na Blanensku rozkradl a poničil neznámý vandal. Na značkách mu vadil symbol malého státního znaku s českým lvem.