Ivančice předvedly proti Blansku zodpovědnou hru a trestaly chyby v blanenské obraně. Poprvé prostřelil Jurana v 10. minutě Bittner. Za Blansko srovnal po půlhodině hry lobem Trtílek. Za pár minut ale vrátil vedení Ivančicím Němec.

Po přestávce se Blanenští dál marně snažili prosadit přes soupeřovu obranu. Nejblíže gólu byl Radek Keprt, který trefil jen tyč. Sedmý tým krajského přeboru tak uhájil těsnou výhru. „Je to soupeř z krajského přeboru, a i když je to malé hřiště a hráli organizovaně, měli bychom si s tím poradit a vyhrát," podotkl Kugler.

V zápase vyzkoušel i obránce Jana Zicha, který už v Blansku hrával. Ve středu čeká Blansko těžká prověrka s Vyškovem.

Kunštát se utkal v přípravě s Ráječkem. Mužstvu z vyšší soutěže byl důstojným soupeřem a uhrál remízu 1:1 díky gólu Haničince ze začátku druhého poločasu. „Výsledek odpovídá dění na hřišti. Šli jsme do zápasu z plného tréninku. Pořád je co zlepšovat, zatím jsme se na hřiště moc nedostali. Ale to by se mělo v dalších týdnech zlepšit, příprava s míčem bude stále častější," uvedl trenér Kunštátu Vladan Horák.

Ráječko mohlo být víc spokojené s první půlkou, ve které dalo jediný gól a další mohlo přidat. „Snažíme se v téhle fázi přípravy vylepšit herní projev. V prvním poločase jsme měli některé dobré pasáže, kdy jsme soupeře přehrávali, ale také horší, kdy jsme kupili chybu na chybu. Já vždycky říkám, že je potřeba hrát devadesát minut, to jsme bohužel nedodrželi a druhý poločas už byl horší. Hlavně prvních patnáct minut. Pak už jsme se do zápasu nedostali a soupeř vyrovnal. Ta remíza je zasloužená," okomentoval výsledek kouč Ráječka Petr Vašíček.

Kunštát hraje ve středu v 18.00 další zápas ve Svitavách, Ráječko čeká v sobotu atraktivní duel se sedmým týmem divize C, Ústím nad Orlicí.

Výlet do Svitav si udělaly týmy FC Boskovice. Muži i dorostenci prohráli. Starší dorost 2:0, mladší dorost 5:1, A tým 4:0. Jedinou branku za Boskovice dával v mladším dorostu Vorlický.

Boskovickému áčku chybělo kvůli nemocem šest hráčů, ve Svitavách nenastoupil ani Fadrný, Václavek nebo Vykoukal. „Nám se utkání nepovedlo, Svitavy byly celý zápas lepší, hrály lépe než Blansko," připustil boskovický trenér Jan Havlíček.

Jeho tým se až na nějaké pokusy v závěrečné čtvrthodince nedostával do šancí a domácí si tak došli pro pohodlné vítězství 4:0. Další utkání hrají Boskovičtí na domácím hřišti v sobotu 28. února ve 14.00 s Moravskou Slavií.

Na Artézia Cupu v Boskovicích se do přestřelky s Rájcem pustil boskovický B tým doplněný o zkušené posily. V zápase padlo patnáct branek, domácí nakonec těsně vyhráli 8:7. Ve druhém utkání porazil dorost Boskovic dorost Blanska 4:2.

Přípravné zápasy:

FC Ivančice – FK Blansko 2:1 (2:1)

10. Bittner, 33. Němec – 32. Trtílek

Blansko: Juran (46. Švancara) – Gromský, Šplíchal, Zich, Buchta (64. Hepp) – Bubeníček, Šíp – Jarůšek (46. Trtílek), Nečas (78. Jarůšek), Doležel (56. R. Keprt) – Trtílek (32. Chloupek)

SK Olympia Ráječko – FK Kunštát 1:1 (1:0)

20. Sehnal M. – 47. Haničinec.

Svitavy – Boskovice 4:0 (2:0)

Horní Újezd (OP Svitavy) – FK Kunštát B 3:10

Zámek 2, Adámek 2, Mareček 2, Niessner 2, Loukota O., Boček

Artézia Cup (UT Boskovice):

Boskovice B – Rájec 8:7 (5:2)

Pavel 2, Živný 2, Fojt 2, Odehnal, Havlíček – Čepa 3, Kunc 2, Dvořák, Hanskhut

Boskovice dorost – Blansko dorost 4:2 (3:0)

Vorlický 2, Havlík, Strya – Zmeko O., Zmeko D.