Halasův Kunštát, zavedená literární soutěž, která probíhala paralelně s fotbalovým derby Kunštát Olešnice, zřejmě nalákala více diváků než zmíněné utkání. Jak jinak, než silným kulturním duchem místních, si vysvětlit chabou účast na atraktivním zápase. Pod stříškou se v sychravém počasí tísnilo několik desítek místních i Olešnických, nepřátelské tábory svedlo do jednoho balíku ošklivé počasí. To mělo vliv i na kvalitu hry, fotbalisté často chybovali a na kluzkém trávníku padali i bez míče.

Olešnice vlétla do utkání o poznání aktivněji, hráči chtěli navázat na svoji úspěšnou hru z minulých kol. Zezačátku se dostávali i před bránu domácích, ale jejich akce končily na nepřesnosti útočníků a pozornosti domácí obrany. Postupně se začal projevovat důraz domácích hráčů, kteří vyhrávali osobní souboje a napadali soupeřovu rozehrávku.

Po dvaceti minutách se Kunštát ocitl v ojedinělé šanci, s pěkným centrem, který do vápna vyslal Havelka, nemohl domácí útočník Boček dělat nic jiného, než poslat míč hlavou do brány. Po inkasovaném gólu Olešnice znovu vystupňovala tlak, ale výsledkem byla jen bezzubá snaha. Kunštátská defenziva byla velmi pozorná.

Po půlhodině hry se úvodní tlak hostů rozplynul jako ranní mlha a naopak domácí mohli ještě do přestávky zvýšit, jenže Boček pohrdl druhou gólovou hlavičkou. „Asi patnáct minut jsme měli převahu, ale po obdržené brance jsme přestali hrát naši kombinační a důraznou hru,“ řekl po zápase trenér Olešnice Milan Peša.

Po přestávce namísto nahecovaného favorita, který prohrává o gól, nastoupilo za Olešnici mužstvo unavených pánů, které si ve druhé půli vytvořilo pouze jednu šanci. Trestný kop rozehrál Halas dobře do vápna, Šafařík však po hlavičce pouze orazítkoval míčem tvář spoluhráče Křivánka. V nastavení se pak ještě hnal do zakončení hostující Boček, ale domácí gólman Kubíček spolehlivě kryl.

Většinu času tak byl na hřišti pouze Kunštát, který Olešnici dokázal na dlouhé minuty zamknout na její půli. Gólem pohrdl i výborně hrající Ducháček, který zblízka hlavičkoval vedle. Kunštát přehrál Olešnici i díky důrazu, hosté však díky nervóznímu závěru nakonec na žluté karty vyhráli.
Uzdravení Ducháček s Havelkou výrazně rozpohybovali hru domácích, zvláště Ducháček stíhal útočit i bránit a zároveň zahazovat šance. Také útočné duo domácích Truhlář – Boček hostům zle zatápělo a mělo velký podíl na vítězství. „Rozhodl důraz v osobních soubojích. My jsme je prohrávali a neměli jsme odražené míče, z toho Kunštát vytěžil jednu branku, která rozhodla,“ konstatoval olešnický Peša.

„Už jsme potřebovali body. Zápas měl všechny atributy derby, takže fotbalového umění moc k vidění nebylo. My jsme dali gól a soupeř nedal,“ oddechl si po utkání trenér domácích fotbalistů Petr Loukota.

Jak šly minuty:
3. Olešnický Miroslav Plíhal se tlačí do vápna Kunštátu, je z toho první roh hostí, který domácí obrana odvrací.
4. Z trestného kopu ze strany kope olešnický Janča do náruče Kubíčka.
6. Ducháček si nabíhá na olej, ale ze třiceti metrů míjí bránu.
9. Kalas dává Jančovi, ten předává do středu Krškovi, akce však končí na kopačkách obránců. Z následného rohu se míč dostává k Šafaříkovi, ten ale netrefuje kunštátskou bránu. Olešnice vlétla do utkání aktivněji.
17. Olešnický Šafařík vysílá dlouhým pasem z vlastní půlky do útoku Hořínka, tomu ale od kopaček sebere míč domácí brankář.
22. 1:0 – Boček. Kunštát se prosadil z ojedinělé akce. Včelík vysílá po pravé lajně Havelku a ten přesně centruje na hlavu volného Bočka, z několika metrů nemá gólman hostí šanci.
25. Krška vysunuje Bočka, ten centruje obloučkem před bránu, ale brankář Kunštátu vyráží na roh.
32. Druhá gólová šance Kunštátu. Truhlář ze strany přesně centruje Bočkovi, ten hlavičkou zblízka přestřelil bránu.
41. Přímý kop z osmadvaceti metrů posílá olešnický Boček vedle tyče.
67. Po přímém kopu se míč snese na hlavu volného Ducháčka, který z bezprostřední blízkosti míjí bránu. Domácí dostali hosty pod tlak.
69. Jedna z mála příležitostí hostů ve druhé půli. Halas rozehrál trestný kop z pravé strany do vápna na Šafaříka, ten však poslílá přihrávku Křivánkovi do obličeje a do zámezí.
80. Olešnický Krška střílí ze střední vzdálenosti mimo a ilustruje tak marnou snahu hostí něco vymyslet.
88. Po rohu si na volej nabíhá domácí Ducháček a krásnou střelou propaluje obranu hostí, ale brankář Žíla je na místě.
90 + 3. Ojedinělý útok Olešnice, ale Boček je u míče později než Kubíček.