Vderby na vysočině se střetnou dva ze čtyř celků okresu, hrajících I. B třídu. Oba mají na hrotu útočníka Bočka, každý znich dokonce vstřelil vposledním zápase gól, tím ale shoda končí. Kunštátu se vpodzimní části zatím příliš nedaří, zdeseti zápasů dokázal pouze třikrát vyhrát, zatímco Olešnice válí, usadila se na druhém místě a trenér Peša by rád pokračoval vkrasojízdě i u sousedů vKunštátě. Jeho recept je zdánlivě jednoduchý. „Chceme praktikovat naši hru, to znamená být aktivní vpoli, dobrý pohyb, kombinaci a maximální nasazení,“ zamýšlí se nad strategií Milan Peša.

Do karet mu hraje dobrá forma týmu, útočníkům se daří. Zvítězit však nebude snadné. „Kunštát určitě bude chtít vyhrát, hraje se u nich doma a potřebují nutně sbírat body. Navíc nás vI. B ještě neporazil,“ uvědomuje si Peša motivaci soupeře. „Potřebujeme vyhrát, začíná nás to tlačit zespodu,“ dává mu za pravdu trenér Kunštátu Petr Loukota. Kunštát má Olešnici co oplácet. Loni sní prohrál doma i venku a nedokázal přitom vstřelit ani gól. Domácí fotbalisté se trápí, poslední tři utkání prohráli vždy o gól. Na hřišti prvních Šardic vminulém kole dokonce první půlhodinu vedli aby nakonec prohráli 1:2. „Nevyužívali jsme vminulých zápasech šance, také nám chybělo dost hráčů, nastupovali jsme sdorostenci v sestavě,“ připomíná Loukota. Do sobotního zápasu už bude mít kdispozici některé zraněné hráče základní sestavy, do hry se zapojí Ducháček i Havelka.

I trenér Olešnice se potýká se zraněními a o definitivní sestavě ještě nemá jasno, útočné duo Janča – Boček, které poslední dobou zlobí soupeře by však mělo být připraveno. Boček byl loni sdeseti góly nejlepším Olešnickým střelcem, Janča má už po deseti kolech čtyři góly, což je o jeden víc než za celou loňskou sezonu. „Olešnici se daří, narozdíl od nás proměňuje šance, doufám, že to vsobotu prolomíme,“ přeje si kunštátský trenér Loukota. Kunštát má na desátém místě pouze o tři body více než poslední Letovice, a hrozí mu pád do nejspodnějších pater. Olešnici zase chybí pět bodů na suverénní Šaratice a určitě nechce odskočit od špice jako vloňské sezoně. Fazónu mají hráči hostů na vítězství, záleží jak se ozdravenému Kunštátu podaří eliminovat jejich nebezpečnou kombinační hru. Domácím by mělo pomoci vlastní hřiště, Olešnici se venku tolik nedaří. Do ochozů to nemají daleko ani diváci hostů, tam by mohl být souboj vyrovnaný.