Kunštát se potýká s odchody podzimních opor a ani začátek přípravy mu moc nevyšel. S Olešnicí prohrál 4:2. „Ten první zápas se nám vůbec nepovedl, tam se nedá najít nic pozitivního. Teď už to bylo mnohem lepší a výsledek tomu odpovídá," okomentoval sobotní výhru nad Rájcem-Jestřebí 6:0 člen výboru FK Kunštát Petr Loukota.

Kunštát začal náporem a brzy z toho byly i branky. „Do zápasu jsme vstoupili výborně, vytvořili jsme si dost šancí a přišly i góly, pak už se hraje jinak. Předvedli jsme o sto procent lepší výkon než minule," pochvaloval si Loukota.

Ke konci už tempo polevilo, bylo to jen o tom, nakolik se Rájec vyhecuje k větší aktivitě a na jakém čísle se zastaví výsledné skóre. Za Kunštát nastoupili Jiří Vorlický mladší i starší a také Ondřej Španěl. „Ondřej s námi spolupracuje, teď naskočil na nezvyklém postu krajního obránce, ale na jaře zůstává v Rakousku. S Jiřím Vorlickým starším je to snad na dobré cestě, měl by za nás hrát. Potřebujeme zkušeného hráče," vysvětlil Loukota.

Rájec-Jestřebí dává dohromady sestavu schopnou zachránit I. B třídu. V Boskovicích se představily nové tváře Mokrý s Jelínkem, ale souhra ještě není ideální. „Pro nás to byl první zápas na slušném povrchu, ta nerozehranost tam byla samozřejmě vidět. Z výsledku nedělám vědu, věřím, že naše výkony půjdou nahoru," uvedl trenér Rájce Radek Sedláček.

Kunštát hraje další zápas v neděli v Boskovicích od 14.00 s Lipovcem, Rájec-Jestřebí teď čekají slabší soupeři Letovice a Doubravice. „Jsou to papírově slabší soupeři, ale Kunštát také prohrál s Olešnicí. Teď je to o tom, dát příležitost všem hráčům, aby se předvedli," myslí si Sedláček.

Fotbalisté Lipovce nastoupili na VUT v Brně proti Svratce Brno, odvezli si remízu 4:4. „Na šance jsme vyhráli, ale hraje se na góly, remíza je asi zasloužená," podotkl starosta SK Sokola Lipovec Vojtěch Zouhar. Jeho tým po přestávce doháněl ztrátu z první půle, otočil skóre na 3:2, ale pak Svratka opět vedla.

Z dalších šancí Lipovce už byl jen vyrovnávací gól. „Bylo nás málo, máme problémy se sestavou, někteří hráči jsou zranění, někteří ještě nezačali trénovat. A taky jsme měli trochu handicap, že byl v Lipovci v sobotu košt slivovice. Nastoupili jsme i se čtyřmi dorostenci, ale to je v pořádku, to zapadá do naší koncepce," popsal Zouhar.

Pro Lipovec to byla kvalitní prověrka se silnějším týmem. „Soupeř byl zpočátku rychlý, důrazný, je vidět, že hraje o soutěž výš. My jsme se mu postupně vyrovnali a ve druhém poločase, kdy jsme hráli po větru, jsme byli lepším týmem a měli jsme i víc šancí," dodal Zouhar.

V neděli ho čeká další účastník I. A třídy, Kunštát.

Vilémovice odehrály druhý přípravný zápas s Olomučany také na hřišti VUT Brno a potvrdily roli favorita. Soupeře z okresního přeboru rozstřílely 8:1, hattrick zaznamenal Petr Štrajt.

Kunštát – Rájec-Jestřebí 6:0 (3:0)

Branky: Stehlík 2, Vorlický J. mladší, Vorlický J. starší, Španěl, Šafařík.

Lipovec – Svratka Brno 4:4 (1:2)

Branky Lipovce: Musil F., Horáček, Sedlák Mir., Sedlák R.

Vilémovice – Olomučany 8:1 (2:1)

Branky Vilémovic: Štrajt 3, Švihálek 2, Korytář, Kučera, Opletal.