Kunštát vyřadil cestou do semifinále Lipovec, Boskovice, Kuřim a Ivančice. V boji o finále ho čekaly Šlapanice, které hrají stejnou soutěž. V tabulce I. A třídy jsou dvanácté. Od začátku to ovšem vypadalo, jako by byl mezi týmy rozdíl dvou tříd. Kunštát totiž začal i bez některých opor kanonádou. „Po čtvrthodině jsme vedli 3:0, v 25. minutě už 4:0," popsal senzační začátek trenér Kunštátu Petr Loukota.

Do poločasu vedli Kunštátští po prvních čtyřech trefách Crháka a jedné Adámka už 5:0. Po přestávce už nebylo co řešit. „Pak už chtěl dát gól každý a hra se zhoršila," připustil Loukota. Domácí dávali čestný gól, za Kunštát přidal poslední šestou branku Bednář.

Kunštát tak po minulé domácí prohře s posledním Rájcem připravil fanouškům příjemné překvapení. Na Srbskou by měl vyjet i autobus s příznivci. „Já doufám, že nám výsledek pomůže i do mistrovských zápasů. Na jaře se mi zatím moc střelecky nedařilo, tak snad to teď bude lepší," přeje si Crhák.

O finálovém soupeři Kunštátu se rozhodovalo ve druhém semifinále. Fotbalisté FC Veselí nad Moravou si po Dubňanech, Kyjovu, Bučovicích a Podivínu poradili i se Slavkovem u Brna. Svěřenci kouče Jana Ševely porazili v semifinále Jihomoravského krajského poháru FAČR soupeře z první A třídy po brankách Polláka a Janíka 2:0.

„Postup do finále nás nesmírně těší. Kluci jsou moc rádi, že si mohou zahrát na ligovém stadionu," uvedl kouč Veselí Jan Ševela.

Veselí se na postup do finále ale pořádně nadřelo. Střelecké trápení utnuli Veselané až v závěru. Slovácký celek nejprve poslal do vedení v 82. minutě Adam Pollák. V poslední minutě ještě pečetil výhru nad Slavkovem Černoch, který chytře přehodil vyběhnutého gólmana Rettegyho.

„O soupeři toho příliš nevíme. Kunštát je ale favoritem, protože hraje stejně jako Slavkov o soutěž výš. My se ho ale v žádném případě nebojíme. V cestě do finále jsme si poradili i s týmy z krajského přeboru. Náš tým má kvalitu, kterou chceme ukázat i v Brně," pronesl Ševela.

„Nechceme pustit šanci, když už jsme se dostali až sem. Problém bude spíš s tím, koho necháme na lavičce, hrát budou chtít asi všichni," uzavřel Loukota.

Semifinále Jihomoravského krajského poháru FAČR

SK Šlapanice – FK Kunštát 1:6 (0:5)

Branky: Crhák 4, Adámek, Bednář