Před týdnem Olympia prohrála 1:0 s Lipovcem, který hraje I. B třídu a varování zabralo. „Jestli takhle přistoupíme i ke generálce s Kunštátem, skončí to ostudou," upozorňoval sportovní manažer Ráječka Marek Bláha.

Ráječko se poučilo a proti čtvrtému týmu I. A třídy skupiny A nastoupilo zodpovědně. Kunštát přitom zakončil podzim výhrou na hřišti druhého Slovanu Brno a v zimní přípravě ani jednou neprohrál. „Původně se mělo hrát na VUT, ale chtěli jsme sehrát aspoň jedno utkání na přírodní trávě před mistrákem v Ratíškovicích, proto jsme využili azylu ve Vojkovicích," vysvětlil volbu hřiště Bláha.

V zápase odpočíval Kuldan, zraněný z utkání s Lipovcem, Olympii chyběl i brankář Hlaváček.

Ráječko-Kunštát 2:0 (0:0)
Branky: Sehnal M. 2

Kunštát začal dobře, ale první šanci mělo Ráječko. Poprvé zahrozil Martin Sehnal, ale jeho lob šel nad bránu. Neprosadil se ani kunštátský Preč. Do dalších šancí se ještě v prvním poločase dostal znovu Martin Sehnal a Tenora, na druhé straně zase Adamec. Před přestávkou kopal Kunštát nebezpečnou standardku z hranice vápna, kterou nevyužil. „Naše obrana zbytečně debatovala s rozhodčím a ten vrátil hru na naše vápno. Na tohle si musíme dát v mistrovských zápasech pozor, jinak budeme dostávat zbytečně karty. Psychická odolnost bude potřeba hned v prvním kole na hřišti v Ratíškovicích, kde to nikdy není jednoduché," uvědomuje si nebezpečí Bláha.

První půle skončila bez branek. „Bylo tam hodně nepřesností, je vidět, že jsme přípravu odehrálli na umělé trávě, přechod na přírodní povrch nám dělal trochu problémy," podotkl Loukota.

Góly po přestávce

Do druhého poločasu Ráječko vystřídalo některé hráče a pozměnilo systém. A na hřišti začalo mít převahu. U prvního gólu zafungovala spolupráce dvou Sehnalů, Jan rozehrál roh a Martin se hlavou prosadil. Velkou šanci spálil obránce Shkurupii, který místo přihrávky na osamoceného Martina Sehnala nebo Tenory zakončil do gólmana.

V 63.minutě zachránila Ráječko tyčka, ovšem o dvě minuty později už uklidnil své spoluhráče druhou brankou Martin Sehnal. „Opět to byla spolupráce Sehnalů, znovu po rohu, tentokrát hlavička Martina Sehnala na první tyčce mířila přesně do šibenice," popsal nechytatelnou střelu ráječkovského kanonýra Bláha.

Ke konci zápasu už Kunštátu docházel dech a Olympia se dostala ještě do dalších gólových šancí, které už neproměnila. „V prvním poločase nám vázla kombinace, ve druhém už to bylo lepší. Dařilo se nám držet míč i lépe kombinovat, byl jsem spokojený. Loni jsme v přípravě s Kunštátem prohráli, tentokrát jsme ho přehráli a zaslouženě zvítězili," zhodnotil utkání trenér Olympie Oldřich Janusicza.

„Bylo to dnes o poznání lepší než proti Lipovci, ale k ideálu to má ještě daleko. V příštím zápase zajíždíme na horkou půdu do Ratíškovic a tam musíme předvést ještě o třídu lepší a bojovnější fotbal, aby to stačilo na bodový zisk," doplnil trenéra Marek Bláha.

Kunštát hraje v I. A třídě v neděli v půl čtvrté doma proti šesté Slatině, Ráječko začíná jaro v krajském přeboru v sobotu v Ratíškovicích.