„Martin se v těchto situacích nemýlí. A jak bývá stoprocentní, tak mu to bohužel dneska nevyšlo," povzdechl si po zápase trenér domácích Vladan Horák.

Utkání bylo ještě v pátek ohroženo kvůli podmáčenému trávníku, v sobotu večer bylo zřejmé, že bude možné zápas odehrát. „S Kunštátem jsme komunikovali už od pátku, v sobotu jsme se domluvili, že to vypadá dobře, takže jsme přijeli s tím, že půjdeme hrát," řekl trenér Líšně Martin Máša.

Pozvánkou na utkání mohl být už jen pohled na předzápasovou tabulku skupiny. Ještě v pátek první Líšeň měla na Kunštát náskok dvou bodů. Jenže Slovan Brno už v sobotu přehrál poslední Rajhrad a dostal se před Líšeň s jednobodovým náskokem.

Domácí hned z kraje ukázali, že chtějí zatrhnout Líšni, aby se na první pozici vrátila zpět. První šanci Kunštátu po standardce vytěsnil z brány Zádrapa a pak hostující celek sevřel domácí před jejich pokutovým územím.

Přečíslení hostů v podání Bočka s Haničincem dva jednoho skončilo lehkou střelou, kterou kdyby Zádrapa pustil, musel by se červenat. Ve 22. minutě vyslal hostující Lisický takový projektil, že ač Ivo Loukota v domácí bráně zaplachtil vzduchem, balon chytit nedokázal a za jeho zády se jen zatřepetala síť. „Trošku nás to položilo, jelikož jsme měli první dvě šance my. Máme ale zkušený tým, dokázali jsme se zvednout," pochvaloval si Haničinec, hrdina i smolař následujících mi­nut.

Ještě před tím se ke slovu dostal hostující Ovsepjan, který využil zaváhání domácí defenzivy. Samostatný únik nedokázal efektivně zakončit.

Ve 36. minutě dostal do uličky mezi dva hráče od Miholy přesnou přihrávku Haničinec a ráznou střelou po zemi rozhýbal ukazatel skóre i na straně domácích. „Dostal jsem míč za obranu, kam jsem si naběhl, a snažil jsem se trefit branku. Naštěstí to tam padlo," oddechl si nejlepší domácí střelec po zápase. A hned si zabědoval na již zmíněnou obrovskou šanci, kterou pohrdl. „Bohužel gólman se do toho skvěle položil, vytáhl balon snad konečky prstů, nevyšlo to," zakončil Haničinec.

Druhý poločas už byl exhibicí neproměněných šancí a snahy obou týmů zvrátit výsledek na svou stranu. Z řad domácích těsně vedle mířil Stehlík, za hosty minul Večeřa i Ovsepjan. V 79. minutě při souboji o balon spadl na hraně vápna Boček. Vehementní dožadování penalty hráčů i fanoušků Kunštátu nechalo hlavního rozhodčího Košičku absolutně chladným.

Remízový základ se Kunštátu otřásl v 81. minutě, kdy Bohuslav pelášil přes půlku hřiště sám na Iva Loukoty, domácí gólman mu padl pod nohy a s přispěním obránců šanci zlikvidoval.

„Viděli jsme oboustranně kvalitní utkání, trošku těžší byl terén, se kterým se obě mužstva, na to, že byl ještě ve čtvrtek pod vodou, popasovala dobře. Hráči odvedli oboustranně kvalitní utkání. Vytvořili jsme si o něco víc šancí než domácí, chyběl nám tak trošku větší klid v zakončení. To nás trápí dlouhodobě. Máme mladé kluky, zkušenost tam není taková," zhodnotil zápas hostující trenér Máša.

„Remíza je spravedlivá. My jsme na to, abychom získali tři body, pravděpodobně neměli. Pokud jsme chtěli něco řešit fotbalově, konstruktivně, tak se nám to vůbec nedařilo. Nezbylo nám nic jiného, než hrát dlouhé nakopávané míče a z toho jsme se nijak výrazně neprosadili. Musíme brát ohled na to, že jsme hráli s první Líšní a tým měl kvalitu," uvědomoval si trenér Kunštátu.

„Spokojení nejsme, chtěli jsme vyhrát, na druhou stranu, čelo tabulky nám nijak neuteklo, takže jedeme dál," dodal Horák.

Kunštátští zůstávají v tabulce na čtvrté pozici, o dva body pozadu za vedoucím triem. Boskovice udržely krok s čelem tabulky. Díky hattricku Fadrného vyhrály v Tasovicích a srovnaly se na 29 bodů s Líšní i Slovanem Brno. Lipovec přivezl cenný bod za remízu 2:2 v Hrušovanech.

FK Kunštát – SK Líšeň B 1:1 (1:1)

Branky: 36. Haničinec – 22. Lisický.

Kunštát: Loukota I. , Šafařík, Prudil, Stehlík (73. Doležel), Mihola (65. Záboj), Blaha, Zeman, Haničinec, Adamec, Boček (86. Niessner), Preč

Líšeň: Zádrapa, Kubík, Široký, Zavřel, Bednář, Večeřa, Walla, Bohuslav, Ovsepjan, Lisický (60. Leasure), Vejmělek (82. Motyčka)

Tasovice B – Boskovice 2:3 (2:2)

Branky: Pejchal, Tóth – Fadrný 3.

Bořitov – Šlapanice 0:0

Hrušovany n. J. – Lipovec 2:2 (1:1)

Branky: Lysák, Matoušek – Keprt, Musil.