Kunštát je v současnosti sice až na devátém místě I. B třídy, ale v loňském roce na Artézia Cupu nejeden fotbalový tým z krajského přeboru překvapil. Letos se mu jako první postavily do cesty domácí Boskovice B a na rozdíl od loňska si s ním už dokázaly poradit. O výsledku 3:2 rozhodly dvě penalty. Zatímco Kunštát při té své zaváhal, Ondřej Václavek z týmu Boskovic se nemýlil.

„Je to trochu škoda, protože z toho mohla být remíza. Bohužel jsme ale neproměnili penaltu a náskok jsme pak už nedokázali dohnat. I když kvalita byla především na kopačkách domácích, zápas se silnějším soupeřem nám opět přinesl plno zkušeností. A o ty nám jde v Artézia Cupu především,“ řekl po zápase trenér Kunštátu Petr Loukota.

Jeho mužstvo vstoupilo do tradičního turnaje na umělé trávě jako papírově nejslabší celek. Loňský ročník ale ukázal, že hráči Kunštátu se umí v zápasech se silnějšími soupeři prosadit. Dokázali totiž porazit silné Blansko i celkového vítěze turnaje Kuřim. S Boskovicemi remizovali, ale v sobotu se jim tento úspěch zopakovat nepodařilo.

V prvním poločase totiž Boskovice dominovaly v počtu vstřelených branek a v tom druhém zase v přesnosti nahrávek a držení míče. Skóre otevřel v patnácté minutě po vhazování u rohového praporku šikovným průnikem do vápna Jiří Fojt. Do brány se trefil téměř z úrovně brankové čáry. Krásný gól domácí uklidnil a trenér Jiří Vorlický začal míchat se složením svojí jedenáctky. Pravidelně střídal tři až čtyři hráče zároveň a zkoušel také měnit některé posty. Na výsledcích mu v Artézia Cupu prý tolik nezáleží.

„Jakmile se budeme soustředit jenom na výsledek, nikdo z našich hráčů si nedovolí hrát konstruktivně i v takových situacích, v jakých bych to od něj pak očekával v sezóně,“ vysvětlil.

V prvním poločase mohl Kunštát díky penaltě dokonce srovnat. Brankář Petr Švéda ale dobře odhadl směr střely a kop zlikvidoval. Druhý gól domácích přidal Lukáš Martínek, a když se penalta kopala i na druhé straně hřiště, Václavek se nemýlil. První poločas skončil 3:1 a přestávky trenér Vorlický využil, aby svým svěřencům zdůraznil, že od nich očekává hlavně přemýšlivost a sebevědomou hru.

Přestože pokyny svého trenéra hráči Boskovic splnili do puntíku, góly už se jim přidat nepodařilo. Po nešťastném vyběhnutí gólmana Švédy se naopak povedlo Kunštátu ještě snížit rozdíl ve skóre na jediný gól. Trenér Vorlický může být přesto s výkonem svého mužstva spokojen. Hráči Boskovic udrželi vedení, několikrát nastřelili brankovou konstrukci a dařilo se jim předvádět rychlé kombinační akce.

„Ve druhém poločase už jsme soupeři skoro nepůjčili míč. I v těžkých situacích si naši hráči dokázali s přehledem poradit, a i když se soupeř dvakrát dostal do šance díky našim vlastním chybám, není to žádná tragédie. Kdo nic nezkusí, nic nezkazí,“ uzavřel Vorlický.

O pohár města Boskovice

Artézia Cup – 2. kolo

Kuřim – Svitavy 2:1 (1:1) Juračka, Hanus-Čížek

Boskovice B – Kunštát 3:2 (3:1) Fojt, Václavek, Martínek–Španěl,Trubák

Blansko st. dor.- Březová 2:4 (1:2) Jarůšek, Zouhar – Ehrenberger 2, Bárta 2

ONDŘEJ BACÍK