„Na domácím hřišti chceme samozřejmě zvítězit, je to zápas o šest bodů a my jsme si řekli, že bychom jich chtěli na podzim uhrát sedmnáct," říká ovšem domácí trenér Antonín Kolář.

Kunštát i Bořitov mají lepší výsledky na svých hřištích. Oba dva zápasy Bořitova s Kunštátem skončily v minulé sezoně výsledkem 2:0. Pokaždé vyhráli domácí. Letos je Bořitov farmou Blanska, k dispozici tedy může mít i hráče A týmu Blanska, zvlášť když Blansko hraje už v sobotu. „Bořitov je propojený díky projektu farmy s Blanskem, to je myslím pro ně klíčové, záleží, kdo za ně nastoupí," myslí si trenér Kunštátu Vladan Horák.

S posilami to ale zřejmě nebude tak žhavé. „Zatím ještě nevím, jestli někdo z Blanska nastoupí, ale maximálně jeden hráč. Teď jsme spíš pomáhali my jim, sami mají problémy s marodkou," připomíná Kolář.

Fotbal v okrese
Krajský přebor
ne 19. 10., 15.00, Ráječko – Bystrc
I. A, sk. A
ne 19. 10., 15.00 Bořitov – Kunštát

Jeho slova potvrzovala i středeční divizní dohrávka Blanska se Žďárem nad Sázavou. Za Blansko nastoupil v útoku i bořitovský Jelínek, na střídačce byl i nejlepší střelec Jarůšek.

A Kunštát nabírá formu, sebevědomí si zvednul poslední domácí výhrou nad Slovanem Brno. „My jsme poslední dva roky v Bořitově nebodovali, je to náš neoblíbený soupeř, ale nebojíme se toho, chceme něco uhrát. Klíčoví hráči jako Preč, Haničinec nebo Boček jsou v dobré formě, navíc se nám vyprázdnila marodka. Předtím jsme hráli ve dvanácti lidech bez střídání, poslední zápasy už je vidět i na výsledcích, že je nás dost," uvedl Horák. V týdnu netrénoval kunštátský gólman Loukota a stoper Prudil, oba měli svalové problémy po posledním utkání, v Bořitově by snad měli nastoupit.

Zápas začíná v Bořitově v neděli ve tři hodiny odpoledne a výsledek může zamíchat vyrovnanou tabulkou skupiny A. „Zbývají poslední tři kola a z těch chceme mít co nejvíc bodů," podotýká kunštátský Vláda Horák.

Pořadí se možná změní, na prvních dvou místech si ale týmy maximálně prohodí pořadí, nikdo třetí je nedostihne. Třetí Kunštát má na druhé Boskovice ztrátu pěti bodů, na vedoucí Líšeň B šest. Brňany navíc ještě nikdo neporazil.

Boskovice mají v sobotu těžkého soupeře. Jedou na hřiště šestého Žebětína, z jehož domácí bilance jde respekt. Všechny čtyři zápasy na svém hřišti zatím vyhrál. Boskovice zase venku ještě neprohrály. „Jedna série prostě skončí," komentuje to příznačně boskovický trenér Jan Havlíček. V případě zaváhání Líšně v Miroslavi by jeho tým mohl být po víkendu první.

Lipovec doma jako jediný ze tří týmů ještě neprohrál. Jenže v tabulce I. A třídy je předposlední a v sobotu hraje na hřišti silného Slovanu. Lipovec přitom z venku zatím dovezl pouze bod za jednu remízu.