„Zápas byl oboustranně velice kvalitní, rozhodlo, že jsme dali gól, a to, že ve druhém poločase, kdy měl soupeř největší tlak, nás podržel gólman," zhodnotil poslední letošní utkání kouč Kunštátu Petr Loukota.

Už před zápasem varoval trenér domácích Ladislav Gögh před podceněním soupeře. „Nejsme favoritem, Kunštát má velice silný tým," říkal. A průběh zápasu ukázal, že nešlo o prázdné fráze. Po brance Prudila šli hosté do vedení. Po přestávce ale domácí hosty zatlačili a hnali se za vyrovnáním. Kunštát podržel gólman a těsnou výhru udržel až do konce. Sesadil tak Slovan z prvního místa. To patří přes zimu Moravské Slavii, která porazila poslední Zbýšov 4:0. Kunštát na ni ztrácí na třetím místě pouhé tři body. O další tři body méně mají čtvrté Boskovice, v Soběšicích se kvůli terénu nehrálo, o náhradním termínu rozhodne fotbalová asociace.

Bořitov potřeboval nutně bodovat, v domácím utkání nakonec přestřílel předposlední rezervu Tasovic 4:3, pomohl mu i vlastní gól soupeře. Podzim končí Bořitovští se sedmnácti body na deváté příčce.

V I. B třídě skončila famózní série fotbalistů Rájce-Jestřabí. Třináct zápasů je nikdo neporazil, v posledním podzimním utkání prohráli v Řečkovicích. Ráječtí dvakrát vedli o dvě branky, ale soupeř pokaždé dotáhl a nakonec vyhrál 4:3. „Víc mě mrzí, že jsme udělali tolik chyb v obraně, přitom celý podzim jsme hráli vzadu dobře," litoval rájecký trenér Radek Sedláček.

Přesto můžou mít v Rájci klidnou zimu. Tým zůstal na čele skupiny B a na jaře bude bojovat o návrat do I. A třídy. Ztížit mu to může i Lipovec, který se drží v závěsu na druhém místě. Neprohrál už devět zápasů v řadě, naposledy zvítězil v Podolí 4:1 a na Rájec ztrácí jen tři body.

Za Blansko B vystřílely velice důležité vítězství posily z A týmu. Tři branky dával Nečas, po jedné Hepp a Pokorný. Blanenští tak porazili Medlánky 5:1. Na posledním místě ztrácí rezerva Blanska pět bodů na předposlední Doubravici. Ta přivezla remízu 1:1 z Letonic.

Zatím druzí

Fotbalisté Ráječka jeli do Ivančic s podobně bídnou bilancí z venkovních zápasů, jako měl Kunštát. A stejně jako Kunštát si ji po výhře vylepšili. Skóre otevřel po třech minutách hry střelou z dálky Mičko, ještě do poločasu přidal druhou branku Koutný. Na 3:0 mohl ještě zvýšit ve druhém poločase Shkurupii, ale trefil jen břevno. Olympia byla lepší a zaslouženě vyhrála.

Podzim pro Ráječko skončil, je druhé. Musí ale počkat na zbylé zápasy předehrávaného 16. kola, které se hrají příští víkend. Ráječko už s Krumlovem zápas hrálo v září 2:2. Předstihnout je můžou další týmy, Bosonohy, Vojkovice i Sparta Brno.

14. kolo KP

Ivančice – Ráječko 0:2 (0:2), Koutný, Mičko

I. A, sk. A

Slovan Brno – Kunštát 0:1 (0:1), Prudil, ČK: Hanák (S), Bořitov – Tasovice B 4:3 (2:1), Bezděk, Jelínek, Karaffa – Horáček, Vomočil, vlastní, Čop Soběšice – Boskovice – odloženo

I. B, sk. A

Blansko B – Medlánky 5:1 (2:1), Nečas 3, Hepp, Pokorný – Vaněk, Řečkovice – Rájec-Jestřebí 4:3 (1:2), Šafář 2, Juráček, Sládek – Formánek, Jarůšek, Sedlák, Letonice – Doubravice 1:1 (0:0), Chadima – Kuběna