Druhé kolo začalo pátečním zápasem Kunštátu s Moravskou Třebovou. A Kunštátští předvedli, s jakým hrají v současné době sebevědomím. Za patnáct minut vedli o tři branky. „Výsledek vypadá jednoznačně, ale oni na nás přitom od začátku nastoupili dobře. Paradoxně jsme při jejich tlaku dali v 10. minutě branku. O minutu další a po čtvrthodině už to bylo 3:0 a nebylo co řešit," vysvětlil trenér vedoucího celku I. A třídy a trenér roku podle OFS Blansko Petr Loukota.

Ještě do přestávky padlo po jedné brance na obou stranách. Druhý poločas už byl klidnější, hrálo se hlavně ve středu hřiště. Kunštát přidal ještě pátou branku a odjel s vysokým vítězstvím. V jeho sestavě se objevil Jan Haničinec, který dával dvě branky. „Zkoušíme ho, byla by to samozřejmě dobrá posila, záleží, jestli se dohodneme s jeho mateřským klubem Drnovicemi," sdělil Loukota.

Kunštát má kromě dobré formy i velkou chuť do fotbalu. Na umělou trávu do Boskovic se vrátil už v neděli, kdy odehrál přípravný zápas s Březovou. „Oni se nám ozvali, že mají termín a my jsme to vzali, využili jsme toho, že jsme hráli už v pátek. Máme docela široký kádr a hráči jsou zatím zdraví, tak jsme si to mohli dovolit," popsal kunštátský trenér.

A jeho svěřenci si hravě poradili i s tímto soupeřem. Stejně jako Moravské Třebové mu nastříleli pět branek a odjeli s výhrou 5:2. Poločas přitom Kunštát prohrál 1:2.

V sobotu přivítaly v Artézii Boskovice Kuřim, za kterou nastoupil i Libor Němec. Po remízovém prvním poločase, ve kterém dal jedinou branku domácích Stara, rozhodli hosté po přestávce dvěma góly o své výhře. Boskovice jsou v tabulce turnaje po dvou zápasech s jednou výhrou třetí.

Trenéři na hřišti

V neděli odehráli v zajímavém složení utkání oba přihlášené týmy Blanska. Dopoledne se utkal dorost Blanska s Rájcem-Jestřebí. Za Rájec nastoupil Tajnai nebo bývalé opory Blanska Klimeš s Farníkem. „Ano, tito hráči s námi trénují, ale není to dotažené s kluby. My bychom samozřejmě rádi, aby u nás hráli," připouští trenér Rájce Jaroslav Málek. Jeho tým byl v první půlce lepší a zaslouženě vedl.

Po přestávce Ráječtí zvýšili, ale síly se vyrovnaly a přispěl k tomu i asistent trenéra David Bednář z druholigového HFK Olomouc, který naskočil do hry. Blansko snížilo z penalty a Bednář pak zdálky překopl gólmana a srovnal na 2:2. „Půl hodiny před koncem už nám začaly docházet síly," přiznal Málek. Přesto Rájec deset minut před koncem vstřelil rozhodující gól a zaznamenal na turnaji první výhru.

V poledne hrál Bořitov s Blanskem B. Za ně pro změnu nastoupil i trenér Sedláček. Přijel totiž s deseti hráči. „Ale hrál jsem jen devadesát minut," poznamenal s nadsázkou.

Každopádně výkon blanenské rezervy citelně poznamenala absence nemocných hráčů. Bořitov, který hraje o soutěž výš, byl lepší a zápas ovládl. Nakonec z toho bylo vysoké vítězství 6:1. „Kluci mě ale potěšili, nezabalili to ani za rozhodnutého stavu," pochválil své svěřence za snahu Radek Sedláček.

Ve čtvrtek odehraje v Boskovicích blanenské béčko s dorostem odložené derby z prvního kola. Hraje se v šest večer a hráčů snad tentokrát bude na obou stranách dost. „Áčko nemá zápas, tak by nás mělo být víc, já určitě nebudu nastupovat pravidelně," říká k tomu Sedláček.

Artézii vede po dvou kolech Kunštát, který vyhrál oba zápasy. Po čtvrtečním blanenském derby se o víkendu hrají další čtyři zápasy. V derby na sebe narazí v sobotu Boskovice s Blanskem a Rájec s Bořitovem.

Artézia Cup

Kunštát – Moravská Třebová 5:1 (4:1)

Haničinec 2, Španěl, Boček, Adamec – Jelínek

Boskovice – Kuřim 1:3 (1:1)

Stara – Kuldan2, Bombicz,

Blansko dorost – Rájec 2:3 (0:1)

Horáček, Buchta – Navrátil, Tajnai Martin, Sedlák

Blansko – Bořitov 1:6 (0:2)

Sedláček – Fojt Lukáš2, Fojt Jiří, Richtr, Bezděk, Pospíšil

příští zápasy

čtvrtek 7. 2.

18.00 Blansko – Blansko dorost

sobota 9. 2.

10.00 Kunštát – Blansko dorost

12.00 Rájec – Bořitov

14.00 Boskovice – Blansko

neděle 10. 2.

12.00 Moravská Třebová – Kuřim

Tabulka

1. Kunštát 2 2 0 0 9:3 6
2. Bořitov 1 1 0 0 6:1 3
3. Boskovice 2 1 0 1 6:4 3
4. Kuřim 1 1 0 0 3:1 3
5. Rájec 2 1 0 1 5:6 3
6. Blansko dorost 1 0 0 1 2:3 0
7. Blansko B 1 0 0 1 1:6 0
8. Morav. Třebová   2 0 0 2 2:10 0