Proč jste přijal nabídku Blanska?

Půl roku jsem netrénoval, i když jsem nějaké nabídky měl, je to blízko a hlavně tam jsou hráči, ke kterým mám dobrý vztah. Pomohli mně jako trenérovi a myslím, že i já jim.

Budete chtít poskládat tým podle sebe?

Když jsem začínal jako trenér, měl jsem takové ty představy, jak se poskládá nově mužstvo, teď si myslím, že je potřeba pracovat s tím, co máme. Kluky se snažit namotivovat, přesvědčit je k nějakému způsobu hry a hlavně jim dodat sebevědomí. Věřím, že to pak uhrajeme.

Počítáte dál s posilami z Brna?

Je to tak, že hráči z Brna se vrací do Brna. Až pak se uvidí, jestli budeme někoho potřebovat. Spíš chceme stavět na hráčích z regionu. Vždycky by to mělo být tak, že má přednost hráč z Blanenska a až pokud nedosahuje potřebné výkonnosti, poohlédneme se jinde.

Neodradilo vás, že se vracíte po dvou letech do stejného klubu, ze kterého jste odcházel?

Já jsem až na pár jedinců se všemi vycházel. Teď jsou ve vedení lidé jako Jiří Crha nebo Karel Jarůšek, kteří jsou pro mne zárukou toho, že udělají maximum pro to, aby se v Blansku hrál fotbal na úrovni.

Přeci jen, odešel jste po prvních dvou prohraných zápasech nového ročníku, to nebývá úplně typické…

Byl jsem strašně unavený. Týmu jsem dal, co jsem mohl, když už to pak nemůžu ovlivnit, je lepší odejít. Teď jsem si odpočal, bydlím tady, v Bystrci jsem vyrůstal, to jsou dva kluby, ke kterým mám větší vztah.

Stejné důvody platí i o odchodu z Bystrce?

Absolutně. Nemyslím si, že by tam na mě vzpomínali ve zlém, mám tam pořád dobré vztahy a na fotbal tam chodím pořád.

Blansko je předposlední, podle bodů ale rozhodně není nic ztraceno, jak těžká bude záchrana?

Nesmí se nic podcenit. Vloni v Bystrci jsme měli na podzim 23 bodů a tým, který jsem si složil. Každý říkal, že nemůžeme spadnout, uhrajeme to s pár hráči a doplníme to z dorostu a někdo přijde ze Zbrojovky. Jenže ze Zbrojovky nikdo nepřišel a na hostování jsme brali dorostence na střídavý start, kteří na divizi neměli. Nakonec jsme spadli z divize. Takže je opravdu důležité nic nepodcenit.

Postavení v tabulce vás netrápí?

Já bych k tomu týmu šel, i kdyby měl teď nula bodů z těch důvodů, které jsem říkal. Chci pracovat s těmi hráči a s těmi lidmi, kteří tam teď jsou. Všechno se ukáže na hřišti. První zápas hrajeme s Tasovicemi, budu se snažit tým připravit a namotivovat tak, abychom těch čtrnáct zápasů ustáli a příští rok v létě se tady pořád hrála divize.

Zimní příprava už je naplánovaná včetně rozpisu zápasů s kvalitními týmy, budete ji měnit?

Čím těžší soupeř, tím jsem radši, takže to vítám. Ale je to moc zápasů, myslím si, že je potřeba trochu víc trénovat. Ty silné soupeře chci všechny odehrát, ale třináct utkání je podle mě moc, to bych zredukoval, musíme se ještě o tom pobavit.

Co od vás hráči můžou čekat po fotbalové stránce?

Hráče chci připravovat na útočný, celoplošný fotbal. Je to o tom, že si řekneme, odkud to budeme hrát, jestli až od brankáře nebo od půlky. Napadat, hrát jednoduše, zakončovat. Když se nevystřelí na bránu, nemůže padnout gól. Fotbal je jednoduchá hra a takhle jsem se to vždycky snažil dělat.

Tipl bych si, že je čeká taky pořádný fyzický záběr…

Samozřejmě začínám tím, že zvyšuji zátěž. Není možné trénovat v divizi třikrát týdně, možná v sezoně. Mně se taky nechce, ale fotbal je o běhání. Když můžou plíce, pak může i hlava.

Jaké byly podle vás na podzim v týmu hlavní problémy?

Psychika a nesoudržný tým. Mně se zdálo, že to bylo rozdělené na nějaké skupinky, což zrušíme.