V rozhovoru se vrací i ke svému odchodu z Blanska a k výsledkům blanenského týmu pod vedením Karla Jarůška.

Nelitujete s odstupem času svého náhlého odchodu z Blanska?

Po klucích se mi stýská, s nimi jsem žádný problém neměl, odešel jsem kvůli jiným věcem. Ale udělal bych to za dané situace znovu, takže nelituju.

Ani když vidíte, že vedou krajský přebor? Kdo na tom má hlavní zásluhu, vy, který jste tým skládal, nebo Karel Jarůšek, který odtrénoval místo vás podzim?

To je špatná otázka, to mně nepřísluší takhle hodnotit. Pan Jarůšek je určitě dobrý trenér, je asi klidnější než já, změna měla určitě smysl. Na druhou stranu tým zůstal stejný, přibyl akorát Pokorný za zraněného Zouhara, a ten jsem dal dohromady já s panem Jedinákem a Hassou. Víc to nebudu rozebírat.

Jak jste spokojený v Bystrci?

Jsem spokojený, klub je zajištěný. Některé věci jsou na vyšší úrovni než v Blansku, některé zase lépe fungují v Blansku, ale hráči jsou tady kvalitní, pracuje se mi dobře. Je to zase nová výzva.

Splnil jste, co se od vás na podzim očekávalo?

Měli jsme zastavit výsledkový propad, měli za sebou čtyři porážky, to se snad povedlo. Ale potýkáme se se zraněními, nakonec z toho byly tři výhry a tři prohry a jedenácté místo v divizní tabulce.

Budete pokračovat v Bystrci i dál?

Ano, dohodli jsme se na dlouhodobé spolupráci, i když ve fotbale nikdy není nic jistého. Teď sháníme hráče, aby se neopakovala ta krize se zraněními z podzimu. Mají přijít hráči ze třetí i druhé ligy, věřím, že na jaře budeme ještě silnější.

Byl jste na nějakých zápasech Blanska? Po své rezignaci jste nechodil.

Ze začátku mi to přišlo nefér, kdybych tam stál za zády panu Jarůškovi. Pak jsem samozřejmě nějaká utkání viděl. Třeba v Mutěnicích hrálo Blansko výborně. Já pokud mám čas, jezdím po fotbalech, za ten víkend stihnu tak tři, čtyři, teď jsem byl třeba v Olomouci nebo ve Vyškově.

Udrží podle vás Blansko vedení i na jaře?

Nejdůležitější je podle mě zachovat a posílit kádr. Za každou cenu, i když nějaké odchody asi budou. A pak musí vedení chtít postoupit. Teď je podle mě ideální situace, nikdo z týmů okolo se do postupu nehrne, snad jenom Rousínov, co vím. A současný tým na to má, o tom jsem stoprocentně přesvědčený i teď, když jsem viděl divizní zápasy. Zvlášť když ještě posílí. A Blansko divizi potřebuje.

Proč myslíte?

Je bezpodmínečně nutné, aby aspoň jeden tým v okrese hrál divizi, aby se tam stahovala nejkvalitnější mládež z okresu, která by hrála také vyšší soutěže. A Blansko je okresní město, není normální aby se jezdilo k zápasům do dvoutisícových sí­del.