Třicet delegátů fotbalového svazu rozhodovalo na valné hromadě ve fotbalové hospůdce na Údolní o budoucnosti fotbalu na Blanensku. Celá schůze měla hladký průběh bez diskuze. Delegáti se na všem rychle shodli. O slovo se přihlásili pouze členové starého a nového vedení a předseda krajského fotbalu Blaha. A také Milan Strya, který využil příležitosti a koordinoval pronájem umělé trávy v Boskovicích. To byl také jediný moment, který vzbudil mírný nesouhlas ojedinělým bručením.

O post předsedy se ucházel jediný kandidát Vladimír Kristýn. Ten prošel hlasováním a vybírali se členové výkonného výboru. Tady museli členové vybrat šest lidí z osmi. Nový výbor tvoří Jaroslav Čechman, který dostal nejvíc hlasů, Milan Strya, Petr Mrázek, Jaromír Janíček, Jiří Opletal a Marcel Mokrý. Hlasováním neprošel Lubomír Rek a David Konečný.

Nakonec se hlasovalo o členech revizní komise, všichni tři nominovaní Jiří Němec, Jaroslav Richtr a Radek Mánek dostali drtivou většinu hlasů.

Nový předseda poděkoval odcházejícímu vedení za odvedenou práci a zmínil svoje hlavní priority. „Byl bych velice rád, kdyby se podařilo zkvalitnit práci s mládeží. Jde o budoucnost fotbalu. Dále bych chtěl zkvalitnit chování všech osob zúčastněných na hřištích," zdůraznil Kristýn ve svém prvním projevu v nové funkci.

Host valné hromady předseda Jihomoravského krajského fotbalového svazu Pavel Blaha v následujícím projevu také poděkoval za dosavadní práci a ohlásil i důležité kroky ve financování fotbalu. „Krajský úřad vypíše na začátku února granty na dvou úrovních. Sledujte jeho stránky. V té první vlně půjde o čtrnáct milionů korun. Budou se rozdělovat ve výši od dvaceti do dvou set tisíc korun, spoluúčast bude třicet procent," upozornil přítomné zástupce fotbalových oddílu Blaha.

Ten zároveň omluvil kvůli nemoci předsedu Fotbalové asociace České republiky Miroslava Peltu, který prý měl do Blanska původně dorazit.

Po Blahovi zmínil ještě odcházející předseda Petr Mistr povinnosti členů fotbalové asociace. „Chci připomenout nutnou výměnu registračních průkazů. Do konce února je to zdarma. Zatím je vyměněna asi třetina. Důležité je nezapomenout zaplatit členské příspěvky, sto korun pro mládež a dvě stě za dospělé," uvedl Mistr.

Předseda návrhové komise Kamba na závěr uložil novému vedení zpracovat připomínky a do konce února schválit nové pracovní komise. Také zmínil potřebu získání nových mladých rozhodčích.

„Děkuji všem za účast a rád bych vás pozval na vyhlášení nejlepších fotbalistů za loňský rok. Slavnostní vyhlášení ankety je v pátek 18. ledna od šesti večer v hlavním sále blanenského kina," uzavřel schůzi Kristýn.

Volební valná hromada OFS Blansko – sobota 12. ledna, Blansko

předseda

Vladimír Kristýn

členové výkonného výboru

Jaroslav Čechman (24 hlasů)

Milan Strya (23)

Petr Mrázek (21)

Jaromír Janíček (21)

Jiří Opletal (19)

Marcel Mokrý (17)

nedostal se Lubomír Rek a David Konečný

revizní komise

Němec Jiří (27)

Jaroslav Richtr (26)

Radek Mánek (23)