„Potřebujeme hráče, kteří jsou ochotni podílet se na dlouhodobé spolupráci s klubem,“ podotýká k rozchodu diplomaticky trenér Boskovic Jiří Vorlický.

Ráječko se chystá veskrze zopakovat loňský model zimní přípravy. „Začínáme 18. ledna, budeme trénovat venku bez tělocvičny. Pak nás čeká v únoru a v březnu opět turnaj v Líšni, a jestli to vyjde, domluvíme stejně jako loni ještě nějaký přátelák na umělé trávě v Ivanovicích,“ shrnuje trenér Olympie Lubomír Zapletal. Jeho tým má ve skupině Líšně Cupu B Moravskou Slavii, Drnovice, Podolí a Líšeň C. Turnaj se hraje prakticky až do prvního březnového kola mistrovských zápasů. Podle Zapletala by tým měl zůstat pohromadě. „Zvažujeme pouze příchod jednoho hráče, ale podrobnosti ještě nebudu prozrazovat. Uvidíme také, jak to bude s hostováním Karáska v Blansku a Španěla v Kunštátě,“ dodává Zapletal.

I v Rájci jsou na tom podobně jako loni. Na rozdíl od Ráječka a Boskovic je to tam tradičně mnohem dobrodružnější. „Hodláme stáhnout všechny hráče z hostování a pak uvidíme. Víte, že ještě poslední týden před začátkem soutěže sbíráme hráče, kteří se neuplatní ve svých klubech,“ říká kouč Jiří Záleský.

Ten chce hlavně udržet opory klubu, jako jsou Macík, Ostrý nebo Němeček. „Rádi bychom dotáhli přestupy Němečka, Navrátila a Opletala,“ přeje si Záleský. Po zkušenostech z minulých sezon Ráječtí neabsolvují žádný zimní turnaj, zato si můžou po úvodu přípravy v Rájci užívat trénink na umělé trávě v Líšni. Domluveny už mají také termíny čtyř přípravných zápasů. Záleský také jedná o přestupu gólmanů Poláka do Sloupu, za který nastupoval už na podzim, a Hlavoňka, který na podzim hostoval v Bystřici. Ten má podle Záleského možnost jít do druholigové Karviné, mluví se i o jeho námluvách s divizním Blanskem.

Havlíček míří do Rakouska

Stabilizovat tým a pokračovat v dosavadním vývoji. To je cíl trenéra a koordinátora boskovického klubu Jiřího Vorlického. Ovšem na jaře už bez kanonýra Jana Havlíčka. Hráč se zkušenostmi z druholigového Hlučína si na podzim vyzkoušel také místo na lavičce náhradníků a Vorlický už s ním dál nepočítá. „Honza si i na podzim hledal angažmá jinde, do jarní části už by nenastoupil bez ohledu na to, jestli někam půjde,“ říká rezolutně Vorlický. „Mě to překvapuje, ale nabídky mám z Rakouska i třeba z Bystrce. A když to nevyjde, tak se vrátím do Skalice,“ říká Havlíček.

Boskovice absolvují tradiční zimní turnaj na boskovické umělé trávě a čekají je dva přátelské zápasy s týmy z krajského přeboru Olomouckého kraje. Klub hodlá dál stavět na odchovancích a zkušené hráče doplňovat nadějnými dorostenci.