Domácí prostředí i lepší jarní bilance mírně favorizuje Ráječko. Trenér Martin Maša ale upozorňuje, že to bude možná nejtěžší jarní zápas jeho týmu. „V mužstvu je pohoda, ale snažíme se zůstat nohama na zemi. Rousínov má velice kvalitní mužstvo, které ještě zvedl příchod Radima Dvořáka. Na podzim jsme u nich prohráli a byla to zasloužená porážka. Hráli jsme opravdu špatně. Prakticky všechny ostatní zápasy, v nichž jsme ztratili body, byly víceméně vyrovnané. V Rousínově jsme si ani neškrtli. Takže jim máme co oplácet, ale určitě to nebudeme mít snadné,“ sdělil Maša.

Pro něho samotného to bude i trochu výjimečné utkání. Právě v Rousínově, když se tam hrála divize, zakončil svoji hráčkou kariéru. „Ano je to pro mě trochu jiný zápas, ale že bych to nějak emočně prožíval, to určitě ne. Prostě mám na těch pět šest sezon v Rousínově ty nejlepší vzpomínky a rád se potkávám s lidmi, kteří tam tenkrát fotbal dělali a vlastně dělají stále,“ vysvětlil trenér Olympie.

Ta by měla zastoupit kompletní, tedy ve vítězné sestavě ze hřiště vedoucího týmu krajského přeboru Boskovic. Tatran je na tom v tomto směru hůř. Především velký otazník visí na startem hlavního kanonýra mužstva Josefa Ličky, který se poranil na hlavě v zápase B týmu.

Stále není zcela zdravý kapitán týmu Miloš Žoček, se zdravotním handicapem nastupuje druhý hrotový útočník Filip Novotný, v zápase s Kuřimí se opět zranil Gruzinec Giorgi Davitashvili. „Pořád se motáme v nějakém kruhu. Pořád je někdo zraněný a do sestavy se po delší nebo kratší absenci někdo vrací, teď jsou to Broušek a Krejčí. Takže sestavu asi budu moct udělat až před zápasem,“ naznačil své starosti trenér Tomáš Kovanda.

SK Olympia Ráječko - TJ Tatran Rousínov

Krajský přebor, neděle 28. dubna, 14.30 hodin.

3. Ráječko 20 12 2 6 51:32 38
5. Rousínov 20 11 2 7 46:29 35
Na podzim: Rousínov - Ráječko 3:1 (30:0), 4. Lička, 20. Mrnuštík, 25. Žoček (pen.) - 54. D. Keprt.