Dva zápasy druhého předkola Krajského poháru FAČR se hrály i na Blanensku. A kousek od sebe. V Jedovnicích průtrž mračen pořádně zkropila hřiště, utkání přesto neohrozila. Domácí tým vyřadil v prvním předkole Rájec-Jestřebí po rekordní penaltové sérii, rozhodlo se až v osmnácté sérii. Ve středu přijely Boskovice, ambiciózní tým I. A třídy. Podle sestavy to nevypadalo, že by chtěly něco podcenit.

Hosté také po penaltě ve třetí minutě vedli 1:0. Rychlý gól je ale spíš uspal, než nabudil. Za Jedovnice srovnal Borek a ten samý hráč ještě těsně před přestávkou neproměnil penaltu. „První poločas se nám vůbec nevydařil, nedostali jsme se do tempa. Soupeř klidně mohl vést 2:1 a mohlo se to pak vyvíjet jinak. V kabině jsme si museli promluvit," řekl trenér Boskovic Lukáš Martínek.

Domluva pomohla. Boskovičtí vlétli po přestávce na soupeře a po pár minutách to bylo 3:1. Když přidaly čtvrtou branku, pro náhodného kolemjdoucího to vypadalo, že je po zápase. Ne tak pro diváky, kterých se sešel vzhledem k termínu velice slušný počet. Neúnavně hnali hráče dopředu. A ti je vyslyšeli. Nejdřív v osmasedmdesáté minutě neudržel po standardce kluzký míč gólman Čech a Gromský jej prostřelil. Za tři minuty se po rychlém úniku na levé straně parádně trefil z úhlu Lehotský. Najednou to bylo o gól a domácí hráči ucítili příležitost prodloužit přípravu s kvalitními soupeři.

Až do konce byl zápas napínavý, svoje šance nedal domácí Tajnai ani Gryc a Boskovice tak s odřenýma ušima splnily roli favorita. „Jedovnice mě překvapily svou kvalitou, na to, že jsou v okresním přeboru, hrály velmi dobře. My jsme ve druhém poločase bohužel hráli jen dvacet minut, pak jsme zase polevili," zlobil se Martínek.

„My jsme s tím nepočítali, že bychom hráli s Boskovicemi vyrovnaně, je škoda, že jsme neproměnili šance, ukázalo se, že udržíme krok i se soupeři o třídu nebo o dvě výš. Přihlásili jsme se do krajského poháru, protože je to pro nás lepší než příprava s týmy z okresních soutěží," vysvětlil sekretář Jedovnic Kunc. Ten věří, že tyhle zápasy pomůžou Jedovnickým i v soutěži. „Cíl máme jasný, chceme být do třetího místa a pokusit se případně o postup," přeje si.

O pár kilometrů dál se utkal Lipovec s Kunštátem. Kunštátští jezdí do Lipovce s obavami, tentokrát soupeře přejeli 5:0. Všechno ale mohlo být jinak. Domácí nastřelili po standardce ve třetí minutě tyč. Branky ovšem padaly pouze do jejich sítě. „My jsme přijeli s taktikou zbytečně hru neotevírat a zkusit rychlé brejky. To se nám dařilo, dotáhli jsme je až ke gólům," sdělil asistent trenéra Kunštátu Vladan Horák. Poločas vyhráli hosté 3:0. V Lipovci ale není žádný náskok dost velký, domácí tým už mnohokrát ukázal svoji houževnatost i proti silnějším soupeřům. Tentokrát zvrat nepřišel.

„Ve druhém poločase už to nebylo podle našich představ, hra se nám nedařila. Vrátili jsme se k ní až na posledních deset minut," popsal Horák. To Kunštát přidal ještě dvě branky. „Měli jsme nějaké absence, z toho ideálního kádru chybělo šest hráčů, ale nám to nevadilo, zápas jsme určitě nechtěli jen dohrát, šanci dostali další hráči, včetně těch, kteří se vrátili z dorostu," dodal Horák.

Kunštát i Boskovice postoupily v krajském poháru mezi dvaatřicet nejlepších týmů a už v neděli odpoledne odehrají první kolo. Do Kunštátu přijede Kuřim, do Boskovic k derby Ráječko. „Tak trochu jsme doufali, že postoupíme, takže jsme s tímto zápasem v přípravě počítali. Je to pro nás další zápas s velice kvalitním týmem," pochvaluje si Martínek.