Po sedmi kolech mají Ráječtí pouze čtyři body a jsou předposlední. „Budeme bojovat až do posledního kola a uvidíme, jestli se zachráníme,“ říká realisticky Záleský. V rozhovoru rozebírá výkony týmu a vyhlídky na další zápasy.

Prohráli jste ve Vracově 4:0, dalo se s tím něco dělat nebo byl soupeř jednoznačně silnější?
My jsme měli první půl hodinu dobrou. Macháček šel sám na gólmana a trefil tyčku. Stejný hráč měl opět tutovku před prázdnou bránou i ve druhém poločase a trefil rohový praporek. Tomu už se nedá říkat smůla v zakončení, my to prostě neumíme. Na 3:0 soupeř zvyšoval po rohu přes naše tři nejvyšší hráče, nechápu to. Za pět minut jsem dostali ze dvou centrů dva góly. Byli jsme absolutně nedůslední v pokutovém území.

Je důvodem, že se vám nedaří i úzká soupiska?
Musím říct, že na tu hrůzu aspoň nemáme zraněné hráče a nemusíme sahat do dorostu. To ale znamená třináct hráčů. S panem Burešem se každý zápas modlíme, aby se nikdo nezranil. Navíc si myslím, že jsem v prvních čtyřech zápasech s dorostenci na lavičce předvedli dobré výkony. Akorát jsme měli mít deset bodů a ne jeden.

Takhle špatný vstup do soutěže jste dlouho neměli, po sedmi kolech máte čtyři body…
To je pravda, ale je to realita, hrajeme s tím co máme to na co máme. Nezapomeňte, že ještě čtyři dny před začátkem soutěže nechtěli vůbec nastoupit. Budeme ale bojovat až do posledního kola a uvidíme, jestli se povede soutěž zachránit.

Ještě není nic ztraceno, navíc jste se drželi i se silnějšími soupeři…
Je potřeba, aby to chápali i fanoušci. Mrzelo mě, že se některým nelíbilo, že jsme jenom remizovali s Boskovicemi a prohráli s Blanskem, ale musíme si uvědomit, kde ty týmy jsou. Já začínám přípravu s jasnými instrukcemi, nemůžu pořídit hráče, které bych chtěl, ale ty kteří nestojí peníze, vybíráme z těch, které nechtějí v jiných klubech i z nižších soutěží. Většinou jsou pod úrovní krajského přeboru. nemáme béčko a z dorostu nemůžu nikoho vytáhnout do základní sestavy, ej to obrovský rozdíl. Můžu je tam dát za stavu 3:0 pro nás, ale ne když prohráváme 0:1.

Jaké máte vyhlídky?
Budeme se soustředit na to, abychom na podzim uhráli aspoň těch dvanáct, třináct bodů a uvidíme, co se s týmem stane přes zimu. Jak říkám, budeme bojovat až do konce.