Zároveň vidělo prohru domácího týmu. Před jarním derby, které se hraje v neděli, je Rájec jednoznačně favoritem. V tabulce má před Ráječkem náskok deseti míst a jedenadvaceti bodů, vyhrál podzimní derby a v posledních utkáních má výbornou formu. „Roli favorita přijímáme, zápasu se nebojíme, ale je nutné si uvědomit, že Ráječko má velice dobrý tým, i když má o pár bodů míň,“ říká před utkáním rájecký trenér Jiří Záleský. „Rájec má dobrou formu, ale je to derby, a to může dopadnout jakkoli,“ upozorňuje trenér hostujícího Ráječka Lubomír Zapletal.

Statistiky mluví jasně, případní sázkaři by asi neváhali vsadit na domácí tým. Ráječko vyhrálo z deseti venkovních zápasů pouze jeden, na podzim v Podluží, Rájec zase z domácích utkání jediné prohrál. „Ráječko má stejně kvalitní tým jako my, viděl jsem je remizovat na Spartě Brno 1:1. Navíc mají zkušeného trenéra, který hráče dovede na zápas dobře připravit,“ nešetří komplimenty známý rebel Záleský.

V Ráječku dobře vědí, že pokud chtějí uspět, musí předvést zodpovědnou hru. „Musíme pečlivě bránit a uhlídat hráče jako Macíka, Ostrého a Šmída a nesmíme faulovat před vápnem, protože Rájec má hodně nebezpečné standardky,“ uvědomuje si Zapletal.

Rájec v minulém kole vyhrál 2:0 na hřišti Moravského Krumlova a ve středeční dohrávce šestnáctého kola přišel o tři body v Ratíškovicích až gólem v poslední minutě. V zápase přitom nevyužil další gólové šance a chyběl mu zkušený Martin Šmerda. Ten by měl spolu s ostatními oporami v neděli nastoupit. „K sestavě ani taktice ale nic bližšího neřeknu,“ říká Záleský a připouští, že překvapit soupeře moc nejde, protože oba kluby se velmi dobře znají.

Ráječko naposledy doma porazilo beznadějně poslední Kyjov, ale na výhru se nadřelo, muselo dohánět jednogólové manko z prvního poločasu. „V prvním poločase jsme hráli velice špatně, svazovala nás nervozita,“ přiznal po těsné výhře trenér Zapletal. To by se jeho svěřencům mohlo v Rájci krutě vymstít. Ten už několikrát dokázal, že umí soupeři naložit v krátké době slušný počet gólů. Znojmo B si odvezlo na jaře z Rájce dokonce šestigólový výprask. Ráječtí budou určitě při chuti i v neděli odpoledne. „Na zápase bude i ředitel našeho generálního sponzora, který naposledy viděl výhru 4:0 nad Moravským Krumlovem,“ připomíná další motivaci Rájce Záleský.