Loni se z vítězství v Hyundai Cupu radovali boskovické Čížovky. Všichni byli zablácení, vytrvale totiž lilo. Letos intenzívně pálilo slunce a po dvou dnech běhali po hřištích samí Brazilci. Patnáctý ročník dvoudenního turnaje provázela pohoda i dramatické souboje na čtyřech hřištích.

Ze čtyřiceti týmů se do vyřazovacích bojů dostala šestnáctka nejlepších. Mezi nimi i Kulířov, Krásensko a Hyundai. A také dvojice, která patřila k favoritům. Obhájci poháru boskovické Dynamo Čížovky a Orli Kotvrdovice. Za Čížovky chytal opět zkušený Michal Čech, v poli byli Preč, Martínek nebo Neděla. Za Kotvrdovice zase nastoupil Šenk s Jarůškem a Doleželem, tedy spoluhráči z FK Blansko.

Oba týmy na sebe narazily v boskovicko-blanenském semifinále. A to jednoznačně ovládli Orli. Čížovkám nastříleli čtyři branky a postoupili do finále. „Soupeř byl lepší a zaslouženě postoupil. Také jsme neměli štěstí, je to o prvním gólu. My jsme ho dostali rychle. Oni pak zalezli a chodili do brejků a dávali góly," zhodnotil semifinálovou prohru boskovický Antonín Preč.

Čížovky si spravily náladu v souboji o třetí místo. Porazily Kope Kulířov, i když měly co dělat, aby neztratily náskok. V bráně Boskovic skvěle zastoupil Čecha Neděla, který vychytal několik gólovek.

Konec letu

Kotvrdovičtí Orli dostáli svému názvu a play-off doslova prolétli. Tři zápasy, tři jasné výhry se skóre 16:1. Jasný kandidát na titul. Jenže brněnští Slovan Boys je dokonale zaskočili rychlým gólem a tím, že se jim dařilo úplně všechno, na co sáhli. Naopak, Kotvrdovice si vybraly smůlu za minulé zápasy.

Finále zdramatizoval rozhodčí Hynek Barák, který na sebe přivolal hněv brněnské lavičky. Odpískal totiž penaltu a vyloučil gólmana. Ten byl potom vyhlášen nejlepším brankařem turnaje. „Faul to byl, taková jsou pravidla," vysvětloval po zápase Barák.

Brňané hráli dvě minuty přesilovku, ale Kotvrdovice už neměly na zvrat čas ani sílu. Po výhře 4:2 se radovali z premiérové výhry na Hyundai Cupu Slovan Boys. Předloni byli ve Vilémovicích pátí, loni až jedenáctí.

„Byly tam individuální chyby, vlétli na nás. Dostali jsme brzo gól. Jsme zklamaní," těžko hledal slova po finálové prohře kotvrdovický Šenk. Konečné druhé místo je ovšem pro jeho tým zatím největší úspěch v historii turnaje. „Minule jsme byli pátí až osmí, takže jsme se zlepšili. Hrajeme spolu od dorosteneckých soutěží, chtěli jsme postavit nějaký schopný tým, myslím, že je kvalitní. A s druhým místem jsme nakonec spokojení," doplnil Šenk.

Minule získal titul nejlepšího střelce turnaje boskovický Martínek za dvacet branek. Letos stačilo Radku Kaňokovi z All Stars západní Čechy třináct gólů. Letošní Hyundai Cup uzavřela symbolicky bouřka, která počkala až bude po zápasech. Snad nenaznačila, že se nad turnajem stahují mračna. Byla by to škoda, kdyby se nekonal šestnáctý ročník.