Dvacet minut před koncem si Bárta naskočil na Kuldanův centr z pravé strany a bokem k brance akrobaticky ze vzduchu zakončil. Na oslavu gólu vystřihl domácí útočník pro diváky přemet. „Musím přiznat, že Protivanov si v utkání vytvořil více šancí a byl nebezpečnější. My měli více štěstí, které nám naopak chybělo v prvních dvou kolech,“ řekl po zápase trenér Boskovic Jiří Vorlický.

Domácí se museli v zápase obejít bez klíčového hráče zadních řad Macíka, který se v minulém kole ve Ždírci zranil. Nejprve srovnal z penalty skóre na konečných 1:1 a o chvíli později si poranil klíční kost. „Macík si s největší pravděpodobností na podzim už nezahraje. To je pro nás velké oslabení. Při standardkách a v obraně je těžko nahraditelný. Prakticky většina centrů mířila z trestňáků na něj,“ poznamenal ke ztrátě urostlého beka Vorlický, kterému chyběl pro zranění kolena další dlouhán Janíček.

V oboustranně útočně laděném utkání se obě družstva předbíhala ve spalování šancí. V šesté minutě hostující Látal minul z voleje jen o centimetry Švédovu branku. Na druhé straně selhal před opuštěnou brankou Ošlejšek a v 35. minutě nastřelil Kuldan tyč. Do poločasu zlikvidoval boskovický gólman Švéda dvě vyložené šance hostů.. „Švéda byl ve všech třech kolech náš nejlepší hráč,“ vysekl poklonu brankáři Vorlický.

Po změně stran se opět hrálo nahoru dolů, jenže skóre se měnilo až dvacet minut před koncem, po akrobatické střele boskovického Bárty. Protivanov odpověděl v závěru pouze střelou Večeři nad břevno. „Po třech kolech máme čtyři body, což není zase tak špatné. Stále však máme problémy v kombinaci a hlavně v zakončení. Na té musíme do příštího utkání s Rousínovem zapracovat,“ uzavřel Vorlický.

Jak šly minuty

2. První střela utkání. Domácí Kuldan se prokličkoval na střed pokutového území ke střele, ale ta byla slabá a Vítkovi nedělala problémy.
4. Šanci Protivanova zlikvidoval odkopem v posledním okamžiku bek Müller.
18. Tutovka domácích. Po centru Neuhybela a přizvednutí Kuldana se před prázdnou brankou ocitl Ošlejšek, ale z voleje bránu přestřelil.
21. Střílený centr z levé strany mířil do velkého vápna na Ondřeje Dostála. Ten si však při zpracování míče pomohl rukou.
24. Protivanov zlobí po křídlech. Průnik z levé strany zahasil v poslední chvíli skluzem Pavel Martínek.
29. Výborně zahraný přímý kop Protivanova. Švéda se rozhodl počkat na brankové čáře a vyplatilo se mu to. Tečovaný míč skončil v jeho náručí.
30. Protivanov přidává na obrátkách, domácí se brání. Gólman Švéda likviduje stoprocentní šanci Michala Večeři.
35. Kuldan po kombinaci s Bártou trefuje z hranice pokutového území pouze tyč.
45+1. Po rohovém kopu přestřelil z malého vápna Ondřej Dostál odkrytou domácí branku.
60. Po zblokovaném centru Preče pálí z 30 metrů Horák. Jeho střelu Vítek s námahou vyrazil na roh.
63. Švéda opět čaruje. Protiútok tří hráčů Protivanova proti dvěma domácím obráncům. Švéda likviduje tvrdou střelu Michala Večeři z hranice penalty.
69. 1:0 – Bárta. Na dlouhý míč si za obranu naběhl Kuldan a nacentroval před bránu. Bárta předskočil v souboji obránce a akrobaticky umístil míč ke vzdálenější tyči Vítkovy branky.
73. Vladan Horák hlavičkuje na vlastní branku. Švéda konečky prstů vyráží nad břevno.
78. Michal Večeřa zahazuje další velkou šanci. Po přízemní přihrávce Balaščáka přestřeluje z hranice velkého čtverce branku.


Marek Šmíd