Jste spokojení s hodnocením podzimní části?
Spokojeností bych to úplně nenazýval, spíše splněnou povinností. Kdybychom měli o pět bodů více, dalo by se mluvit o spokojenosti.

Ve kterých zápasech jste body ztratili zbytečně a kterých si naopak nejvíc ceníte?
Mrzí nás zejména venkovní remízy se Spartou a na Svratce, kde si myslím, že jsme měli na vítězství. Jako největší ztrátu však považuji domácí prohru 3:4 s Moravskou Slavií. Z nejpovedenějších zápasům bych uvedl výhru 3:1 na hřišti Bystrce či domácí výhru s Bohunicemi.

Hráli jste fotbal, jaký si vy jako trenér představujete? V čem jste byli silní a v čem naopak byly slabiny mužstva?
Myslím si, že je pořád na čem pracovat. Bohužel se nám moc nepovedl úvod soutěže, o to bylo složitější dosáhnout na kýženou dvacetibodovou hranici. Největší problém nám dělala předfinální a finální fáze hry. Vstřelených branek mohlo být určitě více. Naopak velké zlepšení vidím v obranné činnosti mužstva, kde jsme snad kromě dvou tří zápasů podali velice slušné výkony.

Jaká byla osa týmu? Kteří hráči splnili vaše předpoklady? Od kterých jste naopak čekal víc?
Osa týmu je dlouhodobě tvořena zkušenějšími hráči. S Honzou Havlíčkem se však snažíme, aby je doplňovalo dravé mládí a spolu utvořili kvalitní tým.

Jak mladí obstáli?
Já si myslím, že zařazovat mladé hráče je potřeba. Nejsme tak finančně zajištěný klub, abychom si mohli dovolit kupovat kvalitní hráče odjinud. Na druhou stranu, mladý hráč musí prokázat dostatečnou kvalitu a chuť hrát krajský přebor. Ne vždy tomu tak je. Momentálně však musím říct, že kluci chytli šanci za správný konec a jak v zápasech, tak na tréninku, pracují velice dobře.

Na co se zaměříte v zimní přípravě?
Poprvé se sejdeme v polovině ledna. V plánu je jen menší kondiční soustředění. Díky umělé trávě se můžeme kvalitně připravovat v domácích podmínkách.

Předpokládáte změny v kádru nebo doplnění mužstva?
Doufám, že se nám podaří udržet kádr pohromadě. Na dvou posilách pracujeme. Uvidíme, co se podaří dotáhnout do konce.

Na devátém místě jste těsně za polovinou tabulky a jisté budete chtít tuto pozici vylepšit. Kam až může toto mužstvo dosáhnout?
Pokud dokážeme v zimě v dostatečném počtu potrénovat, tak si myslím, že je v silách mužstva atakovat páté místo v tabulce.

FC Boskovice
Pořadí po podzimní části:
9. Boskovice 15 6 3 6 27:27 21
Doma
3. Boskovice 8 5 1 2 18:10 16
Venku
13. Boskovice 7 1 2 4 9:17 5
Střelci:
5 – Antonín Preč, 4 – Jan Stara, Jan Novák, 3 – Robin Müller, 2 – Ondřej Václavek, Matěj Černý, 1 – Viktor Živný, Antonín Kolář, Jakub Tenora, Lukáš Martínek, Michal Daněk, Jindřich Bednář, Patrik Bayer, Dominik Feruga.