Vilémovice měly před posledním kolem stejně bodů jako první Jedovnice a k titulu jim stačila i remíza. Jedovnice měly totiž zápas s Doubravicí předehraný, čekaly tedy na soupeře. Ve Vysočanech se tak sešli fanoušci všech tří týmů na prvních místech. A dlouho se nemohli dočkat gólu. Domácí poslal do vedení Tomáš Hejč a Vilémovičtí nedokázali zareagovat. Ve druhém poločase sice měli převahu, ale v nervózním zápase jim chybělo přesnější zakončení. Vysočany ještě mohly přidat další branky. „Vysočany vyhrály zaslouženě. Na naší straně byl aspoň u některých hráčů mentální blok. A Jedovnicím gratuluji k postupu," podotkl k výsledku za Vilémovice Jiří Vorlický. Jako hráč už zažil ve vyšších soutěžích dost dramatických soubojů. „Pro kluky, kteří si to chtěli vykopat, je to určitě velké zklamání. Já hraju hlavně pro radost a soubojů o postupy i sestupy už jsem zažil, takže to beru víc s nadhledem," doplnil.

Po závěrečném hvizdu propukly oslavy domácích fanoušků. Byť se neslavil titul, ale „jen" historicky nejlepší umístění Vysočan na třetím místě. „Podle mě podlehli hosté tlaku. Četl jsem, že sem jedou Vilémovice pro vítězství, o to víc jsme se vyhecovali a vyšlo to. Chtěli jsme se rozloučit s diváky výhrou a hlavně aby si to kluci užili," uvedl k povedené rozlučce předseda TJ Vysočany Petr Panáček.

Přitom mohlo být ve Vysočanech ještě mnohem veseleji. Všechny týmy ze špice ztrácely body, stačilo vyhrát třeba v zachraňujících se Letovicích a titul by zamířil do Vysočan. Jenže na kdyby se nehraje, nezbývá než se po oslavách soustředit na novou sezonu a nové výzvy. „Vytvoříme tým, který snese konkurenci, a snad budeme zase hrát na špici přeboru," plánuje Panáček.

Po zápase se domácí hráči fotili s fanoušky, Jedovničtí zase převzali z rukou sekretáře OFS Blansko Miloše Jarůška pohár pro vítěze okresního přeboru. Do posledních kol byla soutěž dramatická, do posledních kol bylo ve hře více týmů, štěstí se nakonec usmálo na Jedovnice. „Tři roky hrajeme nahoře, i letos jsme chtěli bojovat na čele. Konečně to vyšlo, i když jsme to neměli ve svých rukách a čekali jsme, jak to dopadne," uvedl Kunc.

V Jedovnicích zůstává trenér Tomáš Šenk, který má zkušenosti i z vyšších soutěží, počítají i s posilami, v I. B třídě by se tak nemusel klub ztratit.

Okresní přebor

Vysočany – Vilémovice 1:0 (1:0)

Hejč Tomáš

Diváků: 350