„Budu se starat hlavně o finance,“ říká nový předseda FK Apos Blansko. Podle svých slov doufá, že se mu podaří vyvést blanenský fotbal ze současné krize.

Proč jste se rozhodl kandidovat do výboru FK Apos Blansko?
Ke sportu jsem měl vždycky hodně blízko, navíc jsem vyrůstal u stadionu ČKD. Přesvědčil mě Roman Šindelka a další známí. Můj švagr je členem FK Apos dlouho, moje firma také dělá účetnictví klubu.

Takže vás oslovili, jestli byste nechtěl klubu pomoct?
Byl jsem osloven, zda bych nepomohl k záchraně klubu, který se potýká s finanční neschopností.

Situace není zrovna růžová, klub nemá peníze…
Proto jsem do toho šel. Kdyby byla situace růžová, tak tam nemám co dělat. Šel jsem do toho, abych z pozice poslance jednal se sponzory i se zástupci města a sháněl peníze.

Jako poslanec asi budete dost bývat v Praze, chod klubu tedy bude na vašich zástupcích?
Velkou důvěru mám v Romana Šindelku ale i v ostatní členy výboru, kteří budou určitě kompetentně rozhodovat o sportovních a provozních věcech. Já se zaměřím hlavně na financování klubu. Ale poslanecký mandát má určité zákonitosti, musíte být i v regionu, takže nebudu jen v Praze.

Udělalo už nové vedení nějaké konkrétní kroky k stabilizaci situace v klubu?
Já jsem byl zvolený v neděli valnou hromadou. První kroky budeme teprve podnikat. V pátek se máme znovu sejít. Teprve budeme řešit kolik peněz na co a do kdy bude potřeba.

Myslíte si, že město fotbal podporuje dostatečně?
Jak jsem říkal, myslím, že je to špatně nastaveno. Na to,jak by to mělo fungovat mám blízké názory třeba s panem Crhou. Počítám také se svojí kandidaturou do zastupitelstva. Chtěl bych pomoci nejen fotbalu, ale i dalším sportům. Myslím, že město by se mělo o tyhle věci lépe starat. V klubech jsou stovky členů, je to závazek, který by mělo město nést.

Ale členové jednotlivých sportovních subjektů často nadávají, že město přehnaně podporuje právě ty druhé a na jejich sport už nezbývá. Investicemi do fotbalu si radní popudí zase jiné sportovce…
Klíč koho podporovat více, koho méně, teď nedokážu říct. Ale nám nejde jen o fotbal, my na potenciální kandidátce budeme mít lidi i z blanenského baseballu nebo třeba basketbalu, chceme globálně řešit problém navýšit objem peněz.

Přihlásili jste všechny týmy FK Apos do soutěží, ale podle slov Romana Šindelky se o osudu B týmů ještě bude rozhodovat…
Tuhle kompetenci rád přenechám výkonnému výboru, který tomu rozumí víc. Pokud se bude škrtat, hovořili jsme o B týmu, ale stejně jako Roman Šindelka jsem srdcem proti zrušení. Je to až poslední možnost, ale může se to stát.

Hodně peněz vás stojí dva stadiony, uvažujete o tom, že byste přestali ten v Mlýnské ulici využívat?
Ano. O tom opravdu uvažujeme, že by se pustil druhý stadion a B tým by trénoval nahoře, ale ještě to není rozhodnuto.

Kdy bude?
Určitě to musí být rozhodnuto v horizontu čtrnácti dnů.

Do vedení klubu nejdříve nebyli kandidáti, minulý předseda odešel se slovy, že chce mít od fotbalu úplný klid, nebojíte se, že to nezvládnete?
Nedokážu teď posoudit, jestli pohořím nebo dokážu blanenský fotbal pozvednout. Řekl bych, že i díky poslaneckému mandátu budu mít větší možnosti než mí předchůdci, doufám, že to bude ku prospěchu blanenského fotbalu.