Souboj nejlepších dvou týmů nejvyšší okresní soutěže v malé kopané začal na hřišti na Čížovkách v neděli dopoledne. A domácí Orel si počínal velice sympaticky. Od začátku sice o sobě dával nebezpečnými střelami vědět neuhlídatelný Havlíček, ale nebezpečnější byli domácí. Už v první desetiminutovce to několikrát zkoušel Obalil, ale mířil vedle. Nevypadalo to na žádnou kanonádu, 1:1 to bylo jen na tyčky. V půlce poločasu začali být nebezpeční i hosté. Krásnou akci předvedli po dlouhém nákopu Čecha na Havlíčka. Jeho gólovou přihrávku Pavel napálil do břevna.

Za chvilku vzal na sebe zodpovědnost ve středu hřiště Preč, ale Doležel ho vychytal.

Potom přišla chyba hostujícího týmu, Havlíček se marně dožadoval odpískání faulu, místo toho Fagulec vyvezl míč dopředu, přihrál doprava Obalilovi a ten konečně překonal Čecha a trefil bránu. „Tam dobře vybojoval balon Martin Fagulec na půlce, šli jsme tři na dva a naštěstí jsem prostřelil gólmana," popsal situaci střelec úvodní branky.

Ke konci poločasu Sadros zrychlil hru, útočilo se na jednu i na druhou stranu, ale chyběla tomu gólová střela. Čech s Havlíčkem ukazovali, jak dobře o sobě vědí, ale dlouhé nákopy a bleskové akce končily na gólmanovi domácího týmu nebo mimo branku. Havlíček se snažil překonat brankáře i zblízka technicky, ale nedařilo se mu. Před Čechem zase selhal Dvořáček, když poslal míč vedle. Hned poté vytěsnil brankář Sadrosu i střely Skřipského a Dostála. Na druhé straně se zastřeloval Preč. Nejdřív vedle a pak do spojnice brankové konstrukce.

První poločas byl vyrovnaný na šance i na střely, domácí vedli zaslouženě, měli přesnější koncovku. Za hosty nejčastěji střílel Havlíček, za domácí zase nebezpečně pronikal do vápna zkušený Fagulec.

Po osmi minutách druhé půlky skončil zápas pro hostujícího gólmana Michala Čecha, který bez cizího zavinění špatně dopadl a přivodil si výron kotníku. Po kratší diskuzi oblékl brankářský dres Karel Černý. Domácí měli před sebou skvělou vyhlídku na senzační výhru. Jenže to by proti nim nesměl stát nejlepší tým soutěže.

Těžké sousto

Sadros se semknul a na náhradního gólmana nenechal domácí prakticky vystřelit. Po nějaké době a nepřesných střelách Preče a na druhé straně Knödla Orel přeci jen soupeře zatlačil. Ve 14. minutě druhé poloviny Fagulec nastřelil po dlouhém autu tyčku, poté Knödl zakroutil střelu mimo. Na druhé straně trefil zblízka Havlíček jen gólmana. Hosté se oklepali a zbytek zápasu už patřil jim. Tvrdé střely Jordána a Horáka šly ještě těsně vedle. Po Prečově střele si dali domácí málem vlastní gól. Tlak hostů vyvrcholil ve 20. minutě čtyřmi rohy po sobě a sérií autů. Třikrát musel zachraňovat situaci domácí gólman. O minutu později už nezasáhl. Dlouhý nákop Havlíček zády ke gólmanovi tečoval hlavou pod břevno. Parádní trefa nastartovala obrat Sadrosu

Orel se sice trochu vzpamatoval a dostal se k několika střelám, ovšem z protiakce vyvezl míč znovu Havlíček a nahrál volnému Horákovi, který dal na 2:1. O minutu později mířil těsně vedle Obalil. Úplně v závěru zakombinoval v rozhozené obraně domácího týmu Horák s Havlíčkem a na trochu krutých 3:1 zakončoval Čech.

Zápas ukázal, jak se bojuje o špici. Kromě fotbalové krásy nastavil i hodně vysoko laťku fair-play. I přes ostré souboje nedošlo k žádným zákeřnostem nebo velkým hádkám.

Domácí hráči museli po euforii z průběhu zápasu vstřebat nepříjemnou ztrátu. „Možná to vypadalo, že jsme lepší, ale oni byli vepředu hodně silní, drželi míč. Dobří byli i v soubojích jeden na jednoho. V první půlce nás podržel gólman. Za stavu 1:1 jsme to trochu otevřeli, protože jsme potřebovali výhru, a oni nás z brejku potrestali. Asi vyhráli zaslouženě. Snažili jsme se, ale nestačilo to," podotkl po zápase Jiří Obalil.

„Jsem rád, že jsme to dotáhli do vítězného konce. Navíc na tomhle hřišti, kde to klouže. Jenom škoda, že jsme přišli po Lukáši Martínkovi i o Michala Čecha. Čech má výron v kotníku a Martínek natržený sval, takže bude asi čtyři týdny ještě mimo," shrnul ztráty Havlíček.

Sadros po sedmnácti kolech vede o šest bodů a míří za dalším vítězstvím v soutěži. „Nevím, co bych k tomu řekl. Sadros byl favorit a podle toho to i dopadlo. Kdybychom dali místo tyčky druhý gól, možná to vypadalo jinak. Místo toho jsme dostali takovou nešťastnou vyrovnávací branku hlavou. Asi jsme to měli víc zatáhnout, ale to není náš styl. My hrajeme útočně a taky jsme na to dojeli," okomentoval prohru vedoucí mužstva Orla František Fiala.

1. Italcars liga17. kolo
TJ OREL Boskovice –  SOKOL BK SADROS Boskovice 1:3 (1:0)
Jiří Obalil – Jakub Čech, Jan Havlíček, Zdeněk Horák