Do Boskovic jede na umělou trávu s obavami Lipovec, čekat tam na něj bude favorizovaná Olešnice. Na škváru si pozvou svého souseda v tabulce, Bořitov, Kunštátští. Černá Hora začíná také doma, se Svratkou Brno.

Derby v Boskovicích

Po podzimu drží nejlepší tým z Blanenska, Olešnice, třetí místo v tabulce. Na první Dražovice ztrácí čtyři body a v zápase s Lipovcem je favoritem. I když se hraje v Boskovicích na umělé trávě. „Lipovec sice skončil v přípravném turnaji v Boskovicích poslední, ale v silnější skupině. Potřebuje nutně body a je jasné, že se na zápas dobře připraví. My jsme skončili ve slabší skupině třetí a nepředvedli jsme také žádný oslnivý výkon, zkoušeli jsme nové hráče,“ relativizuje předpoklady trenér Olešnice Milan Peša.

Ten se bude muset obejít bez zkušeného Dušana Janče, který z pracovních a rodinných důvodů v týmu skončil. „Doufám, že ho nahradí naši velmi ofenzívně ladění záložníci,“ přeje si Peša. Vrásky ze sestavy mu tím ale z čela nezmizí. „ Máme pět zraněných hráčů. Navíc těžko říct, co čekat od prvního zápasu,“ dodává.

Lipovec v přípravě vyhořel v boskovickém poháru, se silnějšími týmy ani jednou nevyhrál a s jedním bodem skončil poslední. K jednomu utkání dokonce nepřijel. „Tak výsledky ze zimního turnaje mluví za vše. Máme úzký kádr…“ začíná poněkud skepticky vedoucí mužstva Lipovce Petr Mrázek ale pak pokračuje. „Někteří starší hráči už budou pouze vypomáhat, ale na hostování se podařilo udržet Tomáše Svobodu a přibyl i další blanenský hráč Martin Gregor. Chceme zapojovat také hráče z dorostu,“ zamýšlí se Mrázek. Pro Lipovec by byl každopádně v zápase s Olešnicí úspěchem i bod.

Na jaře na škváře

Druhé derby se odehraje v Kunštátě, který přivítá Bořitov. Kunštátští zazářili v přípravě, na hlavním zimním boskovickém turnaji skončili čtvrtí a dokázali porazit silnější týmy. Svůj výkon korunovali v posledním zápase, kdy vyhráli 2:1 nad A týmem Blanska. „Dělali jsme, co jsme mohli,“ směje se kunštátský trenér Petr Loukota při otázce, jak je jeho tým po zimě připraven. „V přípravě se nám dařilo se silnějšími týmy, to ale neznamená, že se to přenese i do sezony,“ mírní nadšení Loukota. Tomu bude v sestavě chybět Hruška a vykartovaný Novotný, ale vážnější problémy se sestavou nemá.

Bořitovští jsou v tabulce sedmí, o bod před svým rivalem. Přes zimu jsme se potýkali se zraněními, zdravotní problémy má stále Němec i Mareček. Navíc skončil náš nejlepší střelec Klicpera,“ vypočítává komplikace trenér Bořitova Jaroslav Málek a dodává: „Doufám, že to v Kunštátě zvládneme, i když to bude těžký zápas. Určitě bychom byli spokojeni i s bodem.“

Boj o záchranu

Černá Hora je na tom z místních týmů nejhůř, je dvanáctá. Na svém hřišti ale přivítá Svratku Brno, která má stejně bodů. „Začínáme záchranářské boje, bude to zápas o šest bodů,“ uvědomuje si manažer týmu Černé Hory Květoslav Kopecký. Mužstvo posílil nohejbalový reprezentant Petr Bubniak z Modřic, Karel Mareš z Bohunic, a bývalý rájecký hráč Aleš Flígl z Moravské Slavie. „Do Rájce odešel stoper Palkanynec, ale toho se podařilo během zimní přípravy nahradit,“ dodává Kopecký.

Zápasy začínají v neděli ve tři hodiny odpoledne, pouze Olešnice začne s Lipovcem v Boskovicích už o hodinu dřív.