Kromě rájeckého Poláka, tvořili tým i další zkušení borci. Obránce Milan Macík, kanonýr Martin Sehnal, špílmachr Libor Němec a další hráči, které znají diváci z fotbalových soutěží.

Do hlavního turnaje se přihlásilo čtyřicet mužstev. První den se hrálo v osmi skupinách po pěti a z každé skupiny postupovala do druhého dne nejlepší čtyři mužstva. V sobotu skončily boje ve skupinách kolem sedmé hodiny večer a hráči si užili večerní zábavy. „Diskotéka končila až hluboko po půlnoci, ale většina aktivních hráčů odešla po půlnočním překvapení,“ říká hlavní organizátor turnaje Milan Kučera.

V neděli se hrálo od osmi od rána. Tentokrát z osmi skupin postupovaly vždy dva nejlepší týmy. Odpoledne začaly vyřazovací boje. „Diváci viděli velice kvalitní zápasy a přesto, že už šlo o hodně, hrálo se fair play,“ pochvaloval si Kučera. Do semifinále prošla družstva, která se turnaje zúčastnila už v minulých ročnících. „Ve dvou skupinách jsme nedostali ani gól, kluci hráli fantasticky,“ pochválil své spoluhráče gólman pozdějšího vítěze a jednoho z hlavních favoritů turnaje FC Božkova Polák. Jeho tým měl po sedmi zápasech neuvěřitelné skóre 30:0.

Penalty rozhodly

„Z první semifinálové dvojice postoupil Slovan Mozanbik, který vyřadil Krásensko 04, a z druhého semifinále postoupil FC Božkov, jenž po velkém boji vyřadil FC Trojanovice až na penalty. I boj o třetí místo rozhodl penaltový rozstřel, kde zvítězilo Krásensko 04 nad FC Trojanovicemi,“ popsal medailové souboje Kučera.

Ve finále už FC Božkov nenechal nic náhodě. Tým plný zkušených hráčů rozstřílel Slovan Mozanbik 8:2 a po loňské finálové prohře se konečně dočkal i speciální prémie. Zakladatelé turnaje Jaroslav Grégr a Milan Kučera předali FC Božkovu mimořádnou finanční odměnu ve výši deset tisíc korun pro tým, který jako první v historii turnaje zvítězil ve třech ročnících v průběhu pěti let. „V semifinále jsme měli trochu štěstí, už na nás byla znát únava z náročného programu, do finále už jsem si ale věřil,“ uvedl Polák.

Dá se říci, že pořadatelům vyšlo prakticky všechno. „Celý turnaj provázelo krásné počasí, které přispělo k velké návštěvnosti. Je nutné poděkovat i sponzorům turnaje a všem místním pořadatelům, kteří nachystali již tradičně bohaté občerstvení (mimo jiné tradiční Vilémovské palačinky), kulturní program a postarali se o bezproblémový průběh celého ročníku,“ uzavřel Kučera.