Ráječko je v polovině soutěže druhé, na rozdíl od týmů okolo má zápas navíc. Aby zatím suverénně první Mutěnice neodskočily na ještě větší rozdíl, potřebuje Olympia vyhrát v Ivančicích. Ty jsou až čtrnácté a mají o jedenáct bodů míň, jenže Ráječko má venku bídnou bilanci, vyhrálo jen jednou, třikrát remizovalo a třikrát prohrálo.

KRAJSKÝ FOTBAL
so 9. 11., 14.00
I. A, sk. ASlovan Brno – Kunštát
Soběšice – Boskovice
I. B, sk. AŘečkovice – Rájec-Jestřebí

ne 10. 11., 14.00krajský přeborIvančice – Ráječko
I. A, sk. ABořitov – Tasovice B
I. B, sk. ABlansko B – Medlánky
Podolí – Lipovec
Letonice – Doubravice

„Abychom se udrželi na špici, potřebujeme vyhrát i poslední zápas v Ivančicích. Pokud zahrajeme svůj standard, měli bychom uspět. Bohužel venku zbytečně ztrácíme, sráží nás chyby a schází nám nasazení, se kterým hrajeme v domácích zápasech," uvědomuje si sekretář Olympie Marek Bláha. A Mutěnice hrají doma s posledním Kyjovem, nedá se čekat, že by zaváhaly s týmem, který venku letos nezískal ani bod a celkově vyhrál jen jednou.

O tom, kdo se podívá do krajského přeboru v další sezoně, se možná rozhoduje už teď. Poslední zápasy v I. A třídě ukážou, jestli vedoucí Slovan Brno uteče před zimou soupeřům ještě výrazněji.

S trochou nadsázky se dá říct, že situaci na čele tabulky má v rukou Kunštát. Hraje na Slovanu a případná jeho výhra by pomohla i třetím Boskovicím.

Proti statistice

Domácí budou v zápase jasným favoritem, přestože oba týmy dělí jen pět bodů a tři příčky. Slovan doma stejně jako Kunštát letos neprohrál, ovšem venku se Kunštátským nedaří. Vyhráli pouze jednou. Výhodou by pro ně mohlo být, že se jim s kvalitnějšími týmy hraje lépe.

„Je pravda, že fotbalovější týmy nám vyhovují víc, ale v tomto případě by byl i bod dobrý. Uvidíme, jak se nám podaří poskládat sestavu," zůstává při zemi Loukota. „Už před sezonou jsem věděl, že bude hrát Kunštát nahoře, ta jejich venkovní bilance mě překvapuje. Statistika je jedna věc, ale proti prvnímu týmu se dokáže každý vyhecovat. A dobře vím, že Kunštát má kvalitní tým, odmítám, že bychom byli favorit, bude to vyrovnané," skládá poklonu soupeři trenér Slovanu Ladislav Gögh. A je pravda, že v prvním kole Kunštát Slovan porazil 2:1. „To jsme ještě nevěděli, jakou pak budou mít sérii," podotkl k tomu nejlepší střelec Kunštátu Ondřej Španěl.

Boskovice minule vyhrály v Líšni a podzim zakončí v Soběšicích. Mají tým pohromadě a jasně ukazují, že je s nimi potřeba počítat v boji o čelo soutěže. Se Soběšicemi odstartovali Boskovičtí sezonu výhrou 6:1. „Soběšice se dost zvedly od toho zápasu, co jsme s nimi hráli, a posílily. Bude to těžší utkání než v Líšni. Ale pokud chceme udržet kontakt se špičkou, musíme bodovat," ví boskovický trenér Jan Havlíček.

Boskovice i Kunštát hrají už v sobotu, doma hraje jen Bořitov, v neděli hostí Tasovice, které mají o dva body míň.

Hurá na jaro

V I. B třídě, skupině A završil Rájec podzimní část výhrou v Podolí 4:0 a může si odškrtnout polovinu sezony bez prohry. V sobotu může načít stejným způsobem i jarní část v zápase v Řečkovicích. Ty jsou sedmé, ale pro body se k nim moc nejezdí. Na domácím hřišti mají výrazně lepší bilanci, ještě neprohrály.

V neděli hraje Lipovec v Podolí a Doubravice v Letonicích. Doma se představí pouze rezerva Blanska. Přivítá Medlánky. A jestli nechtějí Blanenští strávit zimu v depresi, měli by proti desátému týmu tabulky urvat nějaký bod a zmenšit propast, která se začíná rozevírat mezi nimi a zbytkem tabulky.